14 Mayıs’ta söz milletin!

Türkiye 14 Mayıs 2023 tarihinde cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimleri için sandık başına gidecek.

14 Mayıs’ta söz milletin!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 13.03.2023
11
A+
A-

Türk milleti yapılacak ola seçimlerde 5 yıl süreyle kendisini yönetecek olan cumhurbaşkanı ve milletvekillerini seçecek. Seçmen cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhur İttifakı’nın adayı mevcut Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yada Millet İttifakı’nın adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yetki verecek. İlk turda hiçbir aday yüzde 50 oranını geçemezse cumhurbaşkanlığı seçim ikinci tura kalacak. İkinci turda yüzde 50 oy oranı aranmayacak ve en çok oyu alan aday Türkiye Cumhuriyetinin 13. cumhurbaşkanı seçilecek.

SEÇİMLERİN 14 MAYIS’TA YENİLENMESİNİ İMZALADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim tarihini resmen açıkladı. Erdoğan, “Anayasamızın 116’ncı maddesinin verdiği yetkiyle, 18 Haziran 2023’te yapılması gereken seçimlerin 14 Mayıs’ta yenilenmesi kararını imzaladım. Yarınki Resmi Gazete’de yayımlanacak bu kararın ardından, YSK iki aylık seçim takvimini başlatacaktır” dedi.

“YÜZYILIN SEÇİMİNDE TARİH YAZACAĞIMIZA YÜREKTEN İNANIYORUM”

AK Parti Giresun İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklana seçim tarihinin parti ve ülkeye hayırlı olmasını temenni etti.

Yılmaz, “2001’den bu yana olduğu gibi Yüce milletimizden aldığımız güç ve inanç ile Cumhurbaşkanımız liderliğinde AK Parti teşkilatımızın yorulmak nedir bilmeyen neferleriyle Yüzyılın seçiminde tarih yazacağımıza yürekten inanıyorum” dedi.

“HER ŞEY GÜZEL OLACAK”

CHP Giresun İl Başkanı Gültekin Uzunalioğlu ise 14 Mayıs akşamı her şeyin güzel olacağını belirterek, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu Türkiye Cumhuriyetinin 13. cumhurbaşkanı, Millet İttifakını da iktidar yapacağız” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI