BAU Global gururumuz oldu

Enver Yücel, “Cumhuriyetimizin 100. yılında ülkeme armağan olsun” dedi.

BAU Global gururumuz oldu
REKLAM ALANI
Yayınlama: 06.03.2023
Düzenleme: 06.03.2023 10:33
98
A+
A-

BAU Global Eğitim Ağı bünyesindeki Bay Atlantic Üniversitesi, Amerika’nın en prestijli akreditasyon kurumu NECHE’den (New EnglandComission of HigherEducation) onay alarak büyük bir başarıya imza attı.

BAU Global Başkanı Enver Yücel, “Bay Atlantic Üniversitemizin NECHE tarafından akredite edilmiş olmasından çok memnunuz. Öğrencilerimize en iyi eğitim deneyimini sunmaya ve Washington DC’de değer yaratmaya devam edeceğiz. Bu karar, Cumhuriyetimizin 100. Yılında ülkeme armağan olsun” dedi.

Belirli sayıda mezun verilmesi, finansal olarak belirli bir kapasiteye ulaşılması gibi kriterlerin tamamlanmasının ardından üniversite, federal hükümetin yaptığı değişiklikle ABD’de coğrafi konuma bakmaksızın dünyanın en prestijli üniversitelerine akreditasyon veren NECHE’ye  başvuruda bulundu.

KAPSAMLI İNCELEME

125 yıl önce kurulan, 4 bin 500 üniversite bulunan Amerika’daki en iyi 100 üniversitenin 90’ının bulunduğu Boston’da dahil Kuzey Doğu bölgesine hükmeden, MIT, Harvard, Brown gibi dünyanın en önemli eğitim kurumlarını akredite eden NECHEde, Bay Atlantic Üniversitesinin başvurusunu kabul etti. Amerika’nın en prestijli akreditasyon kurumu

NECHE tarafından kurulan bağımsız komisyon, misyon, kurumsal planlama-değerlendirme, yönetim organizasyonu, öğretim-öğrenim, öğrenci hizmetleri, ölçme-değerlendirme, finansal kaynaklar, eğitimin etkinliği, dürüstlük-şeffaflık başlıklarında Bay Atlantic Üniversitesini incelemeye aldı.

AKREDİTE EDİLDİ

Kasım ayındaki denetleme, günler süren raporlama ve görüşmelerin ardından komisyon, Bay Atlantic Üniversitesinin akreditasyonuna onay verdi. Uzun uğraşlar sonucu alınan akreditasyon onayı, Amerika’da bulunan Enver Yücel başta olmak üzere kurum çalışanlarına büyük gurur ve mutluluk yaşattı.

“AYNI LİGTEYİZ, BÜYÜK GURUR DUYUYORUZ”

Akreditasyonla akademik eğitim kalitesi ve diploma denkliği konusunda dünyanın önde gelen üniversiteleriyle aynı lige çıkmaktan büyük gurur duyduklarını dile getiren Bay Atlantic Üniversitesinin Kurucu Rektörü Prof. Dr. Sinem Vatanartıran, “NECHE gibi Amerika’nın en prestijli kurumundan akreditasyon almakla üniversite olarak artık tüm federal eğitim programlarına başvuru yapabileceğiz. ABD’li ve yabancı öğrencilerimiz federal öğrenim kredisine başvurabilecek. Bu akreditasyonla üniversitemizde okumak isteyen öğrencilerimizin vize kabul oranları da artacak. Ülkemizdeki Yüksek Öğretim Kurumunun da Bay Atlantic Üniversitesini tanımasına, diplomamızın denkliğine imkan sağlayacak” dedi.

“KALICIBİR AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ STATÜSÜNE KAVUŞTUK”

NECHE’nin verdiği akreditasyonun çok kıymetli olduğunun altını çizen Vatanartıran, “Artık bizim üniversitemizden mezun olan öğrencilerin diploması, Harvard, MIT, Brown ve daha birçok iyi üniversitenin diplomasıyla eşit değerde olacak. Akreditasyonumuzla üniversitemiz, yabancı bir girişimcinin kurduğu bir üniversite olmaktan çıkıp gerçek, kalıcı, her türlü sistemini Amerika’daki yüksek öğretim standartlarına göre uyarlamış bir eğitim kurumu olacak. Kalite belgesi de bu akreditasyonumuz olacak. İşin ucunda artık çok kıymetli, çok prestijli bir diplomamız var” diyerek mutluluğunu paylaştı.

REKLAM ALANI