Bektaş’tan hükümete İsrail tepkisi

Saadet Partisi İl Başkanı Abdulkadir Bektaş, İsrail’in Refah kentindeki saldırılarına sert tepki göstererek, hükümeti harekete geçmeye çağırdı. Bektaş, Filistinlilerle birlikte insanlığın da yakıldığını söyledi ve hükümeti sessiz kalmakla suçladı.

Bektaş’tan hükümete İsrail tepkisi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 29.05.2024
19
A+
A-

Saadet Partisi Giresun İl Başkanı Abdulkadir Bektaş, İsrail’in Refah kentinde gerçekleştirdiği saldırılar üzerine sert açıklamalarda bulundu. Bektaş, “Terörist İsrail’in tüm dünyanın gözü önünde aylardır süren katliamlarına sessiz kalan AKP hükümetine sesleniyoruz: Elinizdeki gücü ne zaman kullanmayı düşünüyorsunuz? Bu insanlık dışı olaylara müdahale etmek için bir seçim kaybı daha mı yaşamanız gerekiyor?” dedi.

Bektaş, hükümeti İsrail ile yapılan ticarete karşı çıkmamakla suçladı ve Saadet Partisi milletvekillerinin bu konuda defalarca uyarılarda bulunduğunu belirtti. Merhum Hasan Bitmez’in kürsüde gerçekleri haykırırken şehit olduğunu hatırlatan Bektaş, hükümetin vicdanlarının köreldiğini ve bazı milletvekillerinin İsrail ile ticareti savunduğunu ifade etti. “31 Mart seçimlerinden bir tokat yiyinceye kadar ticareti yasaklamayı düşünmediniz. İktidarınızın sonu geleceği korkusuyla, kâğıt üzerinde kalsa da ticareti yasakladınız. Ancak Erbakan Hocamız her zaman şunu söylerdi: ‘AKP’yi işbaşında tutmak, siyonizmin 20. Haçlı seferi hedefine ulaşması için ana vazifesidir’” diyerek sözlerini tamamladı.

Bektaş, İsrail’in saldırılarının sadece Filistinlileri değil, insanlığı da yok ettiğini belirterek, hükümeti acilen harekete geçmeye çağırdı.

REKLAM ALANI