Belediye meclisi mart ayı İkinci toplantısını yaptı

Giresun Belediye Meclisi Mart ayı ikinci toplantısı Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu başkanlığında gerçekleşti.

Belediye meclisi mart ayı İkinci toplantısını yaptı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 09.03.2023
42
A+
A-

Meclis toplantısında gündemdeki maddeler görüşülerek karara bağlandı. Bazı maddeler ise detaylıca değerlendirilmek üzere ilgili komisyonlara iletildi.

Başkan Şenlikoğlu, toplantının başlangıcında yaptığı konuşmada 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kadın Belediye Meclis Üyeleri başta olmak üzere tüm kadınların bu özel gününü kutladı.

Şenlikoğlu, ayrıca Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teveccühü ile AK Parti Giresun İl Başkanlığına atanan Belediye Meclis Üyesi Mete Bahadır Yılmaz’ı da tebrik ederek yeni görevinde başarılar diledi.

Kahramanmaraş merkezli yaşanan depreme de değinen Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu: “Depremin sabahında ekiplerimizle ve araçlarımızla birlikte bölgeye hareket ettik, ardından bizler de bölgeye gittik. Afet bölgelerinde 16’sı belediye ekiplerimiz tarafından olmak üzere, Giresun ekibi toplamda 50 hayatı kurtardı. Giresunlumuz tüm Türkiye’de olduğu gibi tek yürek olup, büyük bir sorumluluk üstlendi. Giresun’dan 200 tır dolusu yaşam malzemesi ve 110 iş makinası bölgeye gitti. Belediye ekiplerimiz Adıyaman Kahta ve Akıncı’da çalışmalarını sürdürüyor. İhtiyaca göre istek geldiğinde yine ekip gönderiyoruz, sürekli irtibat halindeyiz. Ayrıca Giresun’umuza toplam 6 bin depremzede yerleşmiş durumda. Zor bir süreçten geçiyoruz. Deprem bölgesinde devletimiz milletiyle el ele vererek afetin yaralarını sarıyor. Bir kez daha depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum.” dedi.

REKLAM ALANI