Belediyeye deprem çağrısı

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş, Giresun Belediyesine deprem taraması çağrısı yaptı.

Belediyeye deprem çağrısı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 04.03.2023
64
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş yaptığı basın açıklamasında “Yaşadığımız deprem felaketi nedeniyle kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve ülkemize başsağlığı diliyoruz. Yaralılarımıza acil şifalar diliyor, depremden etkilenen tüm yurttaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Yaşadığımız felaket bizlere deprem öncesinde ve sonrasında alınacak tedbirlerin ne kadar hayati öneme sahip olduğunu bir kez daha acı bir tecrübe olarak göstermiştir. Şehrimizin her ne kadar direkt olarak fay hattında bulunmadığı düşünülse de Kuzey Anadolu Fay hattına yakınlığı dikkate alındığında oluşacak sarsıntılardan etkileneceği ortadadır.

Şehrimizde apartman altlarında bulunan işletmelerin mekânsal genişleme amacı ile kolon ve kirişlerde tehlike arz edecek değişiklikler yapıp yapmadıkları konusunda geniş bir tarama yapılması ve yine binalarda depreme dayanıklılık konusunda binalarda genel tarama yapılması, vatandaşların bilinçlendirilmesi amacıyla tanıtıcı yayınların desteklenmesi gerekmektedir.

Bu doğrultuda Cumhuriyet Halk Partisi olarak Belediye Meclisi Grubumuz vasıtası ile Giresun Belediyesi’ne başvuruda bulunduk. Giresun Belediyesi yetkililerinden çağrımız doğrultusunda ivedilikle gerekli tedbir ve denetimlerin başlatılmasını talep ediyoruz.” dedi.

REKLAM ALANI