Budapeşte’de deyim kazandılar

ERASMUS ile sürdürülebilir bir gelecek için öğrenciler Budapeşte’de.

Budapeşte’de deyim kazandılar
REKLAM ALANI
Yayınlama: 15.03.2023
36
A+
A-

Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğünün, Erasmus+ Akreditasyon Projeleri kapsamında 2021-2027 dönemi için Okul Eğitimi ve Yetişkin Eğitimi olmak üzere iki alanda akredite olmasıyla; Müdürlük AR-GE birimi tarafından koordine edilen ve 2021 yılında başlayan proje hareketlilikleri, 2022-2023 eğitim-öğretim döneminde de devam ediyor.

TR01-KA121-SCH-000062320 numaralı Erasmus+ Okul Eğitimi alanındaki projesiyle “Öncelikli sürdürülebilir kalkınma konularını öğretim ve öğrenime entegre ederek sürdürülebilir bir geleceği şekillendirmek için gerekli bilgi, beceri, turum ve değerleri kazanmak.” amacıyla il genelindeki okullardan 10 öğrenci, AR-GE biriminden öğretmenlerle birlikte 5-11 Mart 2023 Macaristan’ın Budapeşte şehrine düzenlenen proje faaliyetlerine katıldı. Faaliyetler Budapeşte’de bulunan TAMASI ARON kurumunda gerçekleştirildi. Akış boyunca öğrenciler “Sürdürülebilir Kalkınma, Sürdürülebilir Kalkınmanın Entegrasyonu” konularını kapsayan etkinliklere katıldı. Etkinliklerde aktif yer alan öğrenciler, proje konuları hakkında farkındalık kazanmalarının yanı sıra yabancı dil becerilerine de katkı sağladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, “Erasmus+ programları kapsamında Müdürlük olarak yürüttüğümüz proje hareketliliklerine katılan öğretmen ve öğrencilerimizin farklı ülkelerdeki okulları ziyaret ederek elde ettiği deneyimlerin ve gözlemlerin, mesleki ve kişisel gelişimlerinde önemli bir yeri olduğunu, bu deneyim ve birikimlerin eğitim-öğretim sürecine yansımasının ilimizde var olan eğitim kalitesinin daha da gelişmesine katkı sağlayacaktır” dedi.

REKLAM ALANI