CHP İGM üyesi Çiftçi, “KÖYDES ödeneği yetersiz” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun İl Genel Meclisi Üyesi Eyüp Çiftçi, Giresun’a 2024 yılı için ayrılan KÖYDES ödeneğini yetersiz olduğunu söyledi.

CHP İGM üyesi Çiftçi, “KÖYDES ödeneği yetersiz” dedi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 07.06.2024
21
A+
A-

Çiftçi, İl Genel Meclisi’nin Haziran ayı toplantısında partisi adına yaptığı konuşmada,

KÖYDES ödeneğinden köy başına 200-300 bin lira bir para düşeceğini kaydetti.

Bu paralarla köylerin altyapı ve üstyapılarının iyileştirilmesinin mümkün olmadığını vurgulayan Çiftçi, “1-1.5 yıl önce metreküpü 10 liraya yapılan bir istinat duvarının yapım işi bugün 30- 40 liraya çıktı. Yetersiz ama Giresun’a gönderilen KÖYDES ödeneğine teşekkür ediyor ve devamın diliyoruz. Bu ödenekten ne kadar faydalanabilirsek oda bizim kârımıza olacaktır” dedi.

İl Özel İdaresi’nde köylere göndermeye çakıl bulunmadığını da savunan İl Genel Meclisi Üyesi Çiftçi şöyle konuştu;

“Bir köyümüze 2 kamyon çakıl lazım desek, İl Özel İdaremizde çakıl yok. Böyle bir şey olamaz. Bizim Giresun merkezde 2, ilçelerde ise 3-4 tane dere yataklarının bulunduğu vadilerimiz var. Tirebolu Harşit Vadisi başta olmak üzere dere yataklarının kodunun 20-30 metre derelerin altında kaldığını görüyoruz. Özel sektörden parası karşılığında istediğiniz kadar çakıl alabiliyorsunuz ama Özel İdarede çakıl yok. Ben buradan sayın Valimiz ve genel sekreterimize sesleniyorum; yasama ve yürütme yetkisi sizde.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.