Cumhur ittifakı sahaya indi

Giresun’da AK Parti ve MHP’den oluşan ‘Cumhur İttifakı’ 14 Mayıs cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sahaya çıktı.

Cumhur ittifakı sahaya indi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 01.04.2023
53
A+
A-

AK Parti İl Başkanı Mete Bahar Yılmaz, MHP İl Başkanı Mahmut Karakuş, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ekrem Civelekoğlu ve MHP Merkez İlçe Başkanı Denizhan Usta, Fındık Başımızın Tacı heykeli önünden seçim startı verdi.

Basın açıklamasının ardından il ve ilçe başkanları partililerle Gazi Caddesi’nde esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

AK Parti İl Başkanı Mete Baharı Yılmaz yaptığı ortak basın açıklamasında, Cumhur ittifakının Türkiye ittifakının lokomotifi olduğunu kaydetti. Yılmaz, “İnşallah Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, cumhur ittifakı olarak milletimizle el ele verip deprem yaralarını hep birlikte saracağız. Bunun için de devletimiz tüm imkanlarıyla sahada ve çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Cumhur İttifakı milli güvenliğimizin en büyük güvencesidir. Cumhur İttifakının güçlü olması ve güçlü kalması, Türkiye’nin verdiği bu büyük mücadelenin istikrar içinde yürümesi bakımından da önemlidir.

Türkiye’nin dününü olduğu gibi, Türkiye Yüzyılını da bizler inşa edeceğiz. İşte bunun için küresel ve bölgesel krizlerin yol açtığı sorunların tek çözüm adresi Cumhur İttifakı’dır” dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin startını verdiklerini belirten Yılmaz, “Türkiye’nin büyümesi, güçlenmesi, her alanda hedeflerimize doğru ilerlemesi için, milletimizden aldığımız güçle, teşkilatlarımızın desteğiyle, dostlarımızın hayır duasıyla durmak yok, yola devam, diyerek 14 Mayıs cumhurbaşkanlığı seçimlerinin çalışmalarına Mübarek Cuma gününde dualarımızı da ekleyerek başlıyoruz. Rabbim bizleri utandırmasın” ifadelerini kullandı.

AK Parti İl Başkanı Yılmaz açıklamasının devamında şunları kaydetti; “Cumhur İttifakımızın ortak paydasında;  ekonomide tam bağımsız bir Türkiye, Enerjide tam bağımsız bir Türkiye, Yerli ve Milli Savunma Sanayinde tam bağımsız bir Türkiye vardır. Cumhur ittifakında hiçbir pazarlık yoktur. Önemli olan ülkemizdir, ülkemizin milli güvenliğidir bekasıdır. Biz Cumhur İttifakı olarak hizmet için buradayız. Siyaseti kavgaya dönüştürme uğraşı içinde hiç olmadık, olmayacağız. Kişisel çıkar için değil, hizmet için kavga edeceğiz. Kırılmadan, darılmadan, karşılıklı güven ve dayanışmayla güzel işler yapacağız. Politika farklı fikirlere saygı duymayı gerektirir. Küsmeye ve kırılmaya hakkımız olmadığına inanıyoruz. Saygısız davranışımız olmayacak. Saygısız davranışlara itibar etmeyeceğiz. En kolay şey kavga etmek, biz korkumuzdan değil, vatan ve millet sevgimizden hoşgörü ve anlayış yolunu tercih edeceğiz.”

REKLAM ALANI