Deprem bölgesine yakacak odun yardımı

Giresun Valiliği koordinesinde başlatılan yardım kampanyası kapsamında köylerdeki din görevlileri ve muhtarlar öncülüğünde deprem bölgesi için yakacak toplanıyor.   

Deprem bölgesine yakacak odun yardımı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 27.02.2023
29
A+
A-

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerin ardından bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ederken bir yandan da depremin yaraları sarılıyor.

Giresun’da depremzedeler için toplanan odunlar ilk önce kesildi sonra din görevlileri ve gönüllülerce çuvallanıp deprem bölgelerine yollandı.

Bu kapsamda Merkez Sıvacı Köyü’nde Muhtar Emrah Koç, hayırsever Murat Demirtaş ve Din Görevlisi Halil İbrahim Salman öncülüğünde köy sakinleri kampanyaya destek verdiler.

Sıvacı Köyü Dilber Mahallesi’nde gerçekleştirilen çalışmaya din görevlileri Mücahid Tiryaki, Kader Aydın, Aydın Ayhan, Mustafa Çakı, Aydoğan Saray, Bilal Gürgenci, Mehmet Kayacı ve Fazlı Göçmez katıldı.

Çalışmalar hakkında bilgi veren İl Müftüsü Ramazan Topcan, “Depremzede vatandaşlarımız için başlatılan yardım seferberliği devam ediyor. Köylülerimiz ellerindeki yakacak odunlarını getiriyor, gönüllüler ise imece usulüyle hazırladıkları odunları deprem bölgesine gönderilmek üzere çuvallara dolduruyor. Öte yandan AFAD koordinesinde Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde ‘Türkiye İçin İyilik Vakti’ sloganıyla gerçekleştirilen kampanyaya verilen destekler artarak büyüyor. Giresunlu hemşerilerimize duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

REKLAM ALANI