Eroğlu, Giresunspor’a sahip çıkmayan siyasileri eleştirdi

İYİ Parti Giresun milletvekili adayı adayı Abdulkadir Eroğlu, Giresunspor’un emrinde oldukları bildirdi.

Eroğlu, Giresunspor’a sahip çıkmayan siyasileri eleştirdi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 28.02.2023
86
A+
A-

Eroğlu yaptığı yazılı açıklamada, Giresunspor’un yapılan olağan üstü genel kurulunu değerlendirdi. Milletvekili ve siyasilerin kongreye ilgi göstermemesini eleştiren Eroğlu, “Giresunlu hemşehrilerim ve Giresunlu yöneticiler hemfikir oldular ki Giresun’un kalkınması turizm yoluyla olacak bu konuda hiç şüphe yok. Dolayısıyla Giresun bürokrasisi ve iş dünyası Giresun’un kalkınmasını turizme doğru yönlendirmek zorunda, alınan kararlar da turizme uygun olmalı. Turizm de ilgili bir sürü proje uygulanabilir planlanabilir ama elde süper ligde oynayan şehrimizin bir futbol takımı var. Süper Lig bir şehrin turizm için en önemli faktörüdür dolayısıyla Giresunspor kongresinin Giresun için çok önemi vardır. Şahsım İstanbul’da olduğum için kongreye katılamadım ama gördüm ki şehrimizin belediye başkanı ve milletvekilleri de kongreye ilgi göstermediler. Sayın eski bakanımız bir senedir Giresunspor anlatıyordu bekledim ki kongreye gitsin çözüm önerilerini iletsin şehrin takımına sahip çıksın. Sayın belediye başkanı mutlaka orada olmalıydı. Bunları eleştirmek için söylemiyorum ama mutlak surette sayın belediye başkanı ve iktidar partisinin milletvekilleri Giresun spora destek vermeliler. Bizler de Giresunspor’un emrinde ve her türlü destek için sayın başkan ne derse oradayız. Bu vesileyle aday olan arkadaşlara ve seçilen nahit yamak ve ekibine sonsuz teşekkür ediyorum başarılar diliyorum her türlü ihtiyaçta yanlarındayız.

Takımımızın süper lige çıkmasında büyük emeği olan önceki dönem Giresunspor yönetim kurulu üyeleri ile Giresunspor başkanımız Hakan Karaahmet’e sonsuz teşekkür ediyorum.

Yine organize Sanayi bölgesindeki futbol sahasını sanayi yatırımı için alan giteks firmasının da en azından bir futbol takımı çalıştırarak Giresun sporun alt yapısını oluşturmasını diliyorum” dedi.

REKLAM ALANI