FİSKOBİRLİK kooperatifleri kapatacak!

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı ve Ak Parti Sakarya Milletvekili Lütfi Bayraktar, bazı kooperatifleri ya birleştireceklerini ya da kapatacaklarını söyledi.

FİSKOBİRLİK kooperatifleri kapatacak!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 30.01.2024
283
A+
A-

Bayraktar, geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen mali genel kurulda yaptığı konuşmada, bazı kooperatif yöneticilerinin birliğe gerekli desteği sağlayamadığından yakınarak, “Artık o dönemler geçti. Artık eski FİSKOBİRLİK yok” dedi. Kooperatif yöneticilerinin birliğine sahip çıkması gerektiğine işaret eden Bayraktar, “Kooperatif yöneticisi arkadaşlar, artık eski FİSKOBİRLİK yok. Para gelsin bizde rahat yaşayalım dönemleri sona erdi. Yöneticiler birliğine sahip çıkmak zorunda. İlçesinde ben fındık alamıyorum, satış yapamıyorum gibi hakları yok. Ben gidip harmandan fındık alıyorsam gidip sen de gerekirse harmandan fındık alıp, birliğine sahip çıkacaksın. Ama bazı kooperatifler hala birlikten beklenti içinde. Artık bu devirler sona erdi. Bunu birçok kooperatif başardı, sen de başaracaksın” diye konuştu.

Birlik Başkanı Bayraktar, kooperatiflerle ilgili bakanlığın yasasını da hatırlatıp, yöneticilere şöyle seslendi:

“Yasa diyor ki, bir kooperatif 2 yıl üst üste zarar ederse, süre verin, devam ederse de ya en iki kooperatifi birleştirin ya da kapatın. Aradan 5 yıl geçti, Bakanlık sürekli bizleri uyarıyor. Buraya kadar geldik. Şunu net olarak söyleyeyim, verimli olmayan ve zarar eden kooperatifleri ya birleştireceğiz ya da kapatacağız. 15 yıldır 1 ton fındık alan kooperatif var. Bu yaz döneminde çalışmayı başlatıyoruz. Artık herkes buna göre hareket etsin. Herkesin biraz emek sarf etmesi ve özverili olması gerekiyor.”

Bayraktar, bu yaz döneminde alımlara yetişemedikleri için sadece 3 bin ton fındık aldıklarını da sözlerine ekledi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.