Gelecek Partisinden Giresun Belediyesine eleştiri

Gelecek Partisi Giresun Merkez İlçe Başkanı Halil Küpeli, AKP’li Giresun Belediyesine sordu; “Bu milletin parasını kimlere peşkeş çektiniz açıklayın.”

Gelecek Partisinden Giresun Belediyesine eleştiri
REKLAM ALANI
Yayınlama: 04.03.2023
60
A+
A-

Küpeli, AKP’li Giresun Belediyesi tarafından geçtiğimiz sene 1. Etabının açılışı yapışan plajlar bölgesindeki imalatların harabeye dönmesiyle ilgili yazılı bir açıklama yaptı. “Plajlar Bölgesi” projesinin daha sene-i devriyesini tamamlayamadan harabeye döndüğünün altını çizen Küpeli, “Bu projeyi başlatırken hiç mi kullanılacak malzemenin zemine uygunluğu araştırılmadı? Hiç mi zemin etüdü yapılmadı? Sayın belediye başkanına sormak istiyorum bu milletin parasını kimlere peşkeş çektiniz?” diye sordu.

“TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKI VAR!”

Projede tüyü bitmemiş yetimin hakkı bulunduğunu belirten Küpeli, “Projenin en başından bu yana yakinen takip ediyoruz ve ilk günden bu yana söylediğimiz şey şu! Bu para halkın parası, bu para tüyü bitmemiş yetimin parası. Plaj bölgesini revize etmeniz çok güzel. Giresun sahil şehri ve Karadeniz’in en uzun sahillerine sahibiz. Ancak; buraya uygulanan zemin etüdü, buraya uygulanan malzeme uygun değil. Bunun için kâhin veya âlim olmaya gerek yok. İnsan şimdi sormak istiyor. Siz bu milletin parasını kimlere peşkeş çektiniz açıklayın” dedi.

“Burada ziyan olan malzemeler milli servettir” diyen Gelecek Partisi Merkez İlçe Başkanı Halil Küpeli, “Bu serveti siz aldınız şimdi çürümüş, kırılmış, harap hale gelmiş bu alana gömdünüz. Buraya yapılan işyerleri ve dükkânlar geçtiğimiz günlerde sular altında kaldı. Bu denizin bir gün taşıp buraları su altında bırakacağı hiç aklınıza gelmedi mi? Hadi gelmedi 99 depremi sonrasında yükselen suların sahili yuttuğunu da mı unuttunuz. Ya bu dükkânlar aktif olsaydı, içinde insanlar olsaydı bu vebali nasıl alacaktınız? Sayın belediye başkanı her fırsatta yaptıkları, hatta yapmayı planladığı daha kazma vurulmamış projeleri ile övünmekte ve şaşalı cümleler kurarak tanıtım yapmaktadır. Ancak gelin görün ki bugün bu gördüğümüz manzara tam da aksini söylemektedir” ifadelerini kullandı.

Küpeli açıklamasının devamında şunları kaydetti; “Hep Liyakat diyoruz boşuna demiyoruz. İktidarın gücü arkanda, kaynak bol bol akıyor ama bilgi ve tecrübe olmayınca yapılan veya yapılacak hizmetler sadece görsel ve günü kurtarmanın ötesine geçemiyor. Allah aşkına bu zaman kadar yaptığın hizmetler kaç sene dayanacak sn. Başkan. Yerel seçimlere 1 sene kalmış siz hala mega projelerim var diye insanları “Şenlendirmeye” çalışıyorsunuz. Bırakın umutları hep yarına bırakmayı! Belediye Başkanlığı bilgi, tecrübe ve deneyim ister. Liyakatsiz yönetiminiz ile lütfen artık bu şehrin insanlarının size olan teveccühünü ziyan etmeyin. Hiçbir zaman geç değil, yapamadığınızı, yürütemediğinizi kabullenip istifa edin.”

REKLAM ALANI