Gençler ‘Büyük Gençlik Buluşması’nda bir araya geldi

Giresun’da düzenlenen Büyük Gençlik Buluşmasına gençler yoğun ilgi gösterdi.

Gençler ‘Büyük Gençlik Buluşması’nda bir araya geldi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 16.03.2023
42
A+
A-

Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde ülke genelinde sürdürülen “Gençliğe Değer” projesi kapsamında Giresun’da gençlere yönelik faaliyetler düzenleniyor.

Bu kapsamda Giresun İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Giresun Şubesi tarafından “Büyük Gençlik Buluşması” düzenlendi.

İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü koordinesinde gerçekleştirilen buluşma Kur’an-ı Kerim tilaveti başladı. Din görevlileri salavat, tesbihat ve ilahiler okudu.
Programda konuşan İl Müftüsü Ramazan Topcan, “Kardeşlerim! Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür gençlerdir geleceğin dünyasının sahipleri. Kendinizi bugünlere değil geleceğe, yarınlara hazırlayın. Zira insan ne kadar kaliteli ise kuracağı dünya da o kadar kaliteli olacaktır. Dünyada dönüşüm var, müthiş bir inovasyon var. Dünün dünyası başka bugünün dünyası başka. Yeni bir dünyaya uyandık. Mesele günü kurtarma değil geleceği kurtarmaktır. Herkesin mutlu ve huzurlu olduğu, çocukların el ele tutuştuğu dünyalar inşa etmektir. Bunun mimarı da sizler olmalısınız. Sizler birilerinin ısrarla ifade ettiği; Z kuşağı değil, zafer kuşağı gençlersiniz, böyle olmalısınız. Gözlerinizdeki ışıltı, ömür boyu hiç sönmesin. Soframızı teşriflerinizden dolayı her birinize şahsım ve kurumum adına çok teşekkür ediyorum. Buluşmamıza vesile değerli kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Sağolun, varolun.” dedi. Konuşmaların ardından gençlere ikramda bulunuldu.


Programa İl Gençlik Koordinatörü Kemal Yıldız, İl Engelli Koordinatörü Kamil Çağrıl, manevi danışmanlar Berat Yazıcı, Birgül Pehlivan, Hacer Şule Adatepe, Asiye Cesur, Emine Yurt, Şükriye Yağlı, din görevlileri Mehmet Esen, Bilal Şükrü Nebioğlu, Hüseyin Memiş, Serdar Esen, Zeki Tahsin Beyaz, Halil İbrahim Salman, Ertuğrul Yıldız, Kerem Öztürk, Zahit Emre Türkoğlu ve öğrenciler katıldı.

REKLAM ALANI