Gençlik Projesi meyvelerini vermeye başladı  

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın “Her bir din görevlisi en az 10 gence ulaşsın” çağrısı tam karşılık buldu.  

Gençlik Projesi meyvelerini vermeye başladı  
REKLAM ALANI
Yayınlama: 08.03.2023
18
A+
A-

Diyanet İşleri Başkanlığınca gençlere yönelik hazırlanan çalışmaları koordinasyon ve eşgüdüm içerisinde planlamak, yürütmek, takip etmek ve sonuçlandırmak üzere il ve ilçe müftülüklerine bağlı gençlik koordinatörlükleri oluşturuldu.

Giresun İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü de gençlere ulaşarak birçok program düzenliyor. Programlarda gençlere manevi danışmanlık ve rehberlik hizmeti veriliyor.

Bu kapsamda Giresun İl Gençlik Koordinatörü Kemal Yıldız, İl Engelli Koordinatörü Kamil Çağrıl ve Sayca Köyü Manaroğlu Camii İmam Hatibi Bilal Şükrü Nebioğlu’nun koordinesinde Gençlik Buluşması düzenlendi.

Programa katılan İl Müftüsü Ramazan Topcan, gençlere nasihatlerde bulunarak etkinliği organize eden din görevlilerine ve hayırsever vatandaşlara teşekkür etti.

Gençlik Buluşmaları hakkında bilgi veren İl Müftüsü Topcan, “Gençlerimizin vatan, millet, ezan, bayrak gibi milli ve manevi değerler doğrultusunda, sosyal ve akademik gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla düzenlediğimiz programlarımız devam ediyor. Koordinatör hocalarımızın öncülüğünde gerçekleştirilen programların kapsamının mahalle mahalle genişleyerek tüm şehre ulaşmasını hedefliyoruz. Hayra çağıran, iyiliği emreden, kötülükten men eden gençlerimizin sayısının artması bizleri mutlu etmektedir.” diye konuştu.

Programa din görevlileri Serdar Esen, Ertuğrul Yıldız, Kerem Öztürk ve çok sayıda genç katıldı. Program sonunda gençlere ikramda bulunuldu.

REKLAM ALANI