Giresun Belediyesi Adıyaman’da yaraları sarıyor

Giresun Belediyesi’ne bağlı dört ayrı müdürlük deprem bölgesinde yaraların sarılması için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Giresun Belediyesi Adıyaman’da yaraları sarıyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 13.03.2023
26
A+
A-

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından geçen zamana rağmen bölgede hummalı çalışmalar yürütülüyor. Enkaza dönen şehirlerin yeniden ayağa kalkması için büyük bir mücadele veriliyor.

Devletin tüm kurumları, bakanlar, STK’lar, Mehmetçik ve gönüllüler ihtiyaçları karşılamaya devam ediyor.

Depremin ardından bölgeye çok sayıda personel, araç ve ekipman gönderen Giresun Belediyesi, ekipleri şimdi de Temizlik İşleri Müdürlüğü, Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, İtfaiye Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü personelleri Adıyaman Kahta ve Akıncı’da çalışmalarını sürdürüyor.

Ekipler yaklaşık 15 personel ile bölgede çalışmalarına devam ederken, ihtiyaç olması halinde Belediye tarafından bölgeye yeni ekipler yönlendiriliyor.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ise depremin yaşandığı ilk günden itibaren seferber olduklarını anlatarak: “Deprem bölgesinde ihtiyaçları karşılamak için üzerimize düşen ne varsa yapmaya gayret gösteriyoruz. Bölgedeki vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için özveriyle görev yapan ekiplerimize kolaylıklar diliyorum.” dedi.

REKLAM ALANI