Giresun-Yozgat el ele ‘Esnaf Çarşısı’ kuruyor

Kahramanmaraşlı 7.6 ve 7.5 şiddete meydana gelen ve 10 ilde büyük yıkıma, can kaybı ve yaralanmalara neden olan deprem felaketi sonrası, depremzedelere ilk yardım eli uzatan iller arasında yer alan Giresun, Yozgat ili ile birlikte Hatay’ın Hassa ilçesine ‘Esnaf Çarşısı’ inşa ediyor. Hassa ilçesinde koordinatör vali olarak görev yapan Yozgat Valisi Ziya Polat, “Giresun-Yozgat Esnaf Çarşısı’ inşaatını yakından takip ediyor.

Giresun-Yozgat el ele ‘Esnaf Çarşısı’ kuruyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 03.04.2023
86
A+
A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatları doğrultusunda, depremlerde ağır hasar alan ilçede hayatın olağan akışına dönmesine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında, Giresun Valiliği ile Yozgat Valiliği iş birliğinde, Hatay’ın Hassa ilçesine 46 dükkândan oluşan Yozgat Giresun Esnaf Çarşısı inşaat çalışmaları devam ediyor.

Giresunlu ve Yozgatlı yardımseverlerin katkılarıyla tedarik edilen malzemelerle kurulan merkeze “Yozgat Giresun Esnaf Çarşısı” adı verildi. Hassa’daki çalışmalar için koordinatör vali olarak görevlendirilen Yozgat Valisi Ziya Polat, kısa süre içerisinde tamamlanacak olan iş yerlerinin inşaat çalışmalarını yerinde inceleyerek “Hassa’mızda Yozgat Giresun Esnaf Çarşısı inşaatımız hızla devam ediyor” dedi. Çarşı bittiğinde ilçe halkının günlük ihtiyaçlarını gidermesinde öncelikli sektörlerden kura ile belirlenen 46 esnaf, yeni iş yerlerinde mesaiye başlayacak. Giyim mağazasından berbere, kıraathaneden mobil telefon bayisine farklı alanlardan esnaf; kalıcı konut ve iş yerleri yapılana kadar burada hizmet verecek.

REKLAM ALANI