Giresun’da OSB’ler İstihdam Kapılarını Açıyor!

AK Parti Giresun İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, 2023 yılı istihdam ve iş başvuru rakamlarını değerlendirerek, Organize Sanayi Bölgelerinin bu başarıya sağladığı önemli katkıları vurguladı.

Giresun’da OSB’ler İstihdam Kapılarını Açıyor!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 30.01.2024
90
A+
A-

Yılmaz, “2023 yılı içerisinde ilimizde gerçekleşen istihdam ve iş başvurularıyla ilgili sizlere bilgi vermek isterim. Bu dönemde toplam 21 bin 769 iş arayan vatandaşımız, 10 bin 410 kadın ve 11 bin 359 erkek olmak üzere İŞKUR’a başvuruda bulundular. Aynı süreçte kamuda 17, özel sektörde ise 9 bin 619 kişi olmak üzere toplam 9 bin 636 açık iş talebi alındı. Başvurular sonucunda kamu sektörüne 21 ve özel sektöre 157 engelli olmak üzere toplam 7 bin 320 işsiz vatandaşımız yerleştirildi. Bu süreçte kamuda ve özel sektörde istihdama kazandırılan toplam işçi sayısı ise 7 bin 320 kişiye ulaştı. Bu başarıda emeği geçen tüm kurum çalışanlarına ve işverenlere teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

OSB’LERE CİDDİ DESTEKLER SAĞLIYORUZ

İl Başkanı Yılmaz, bu istatistiklerin Organize Sanayi Bölgelerindeki yeni istihdam alanlarının da etkili olduğunu belirtti. Yılmaz, “Bu istatistikler, ülkemizin ekonomik kalkınmasına ve istihdam olanaklarının artırılmasına yönelik çabalarımızın olumlu sonuçlarını göstermektedir. Gelecekte de benzer başarıları elde etmek adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Halkımızın istihdam konusundaki beklentilerine karşılık vermek ve ekonomik refahı artırmak için üzerimize düşen sorumluluğun bilincindeyiz. Bu nedenle Organize Sanayi Bölgelerimize ciddi destekler ve katkılar sağlıyoruz. Bu vesileyle, iş bulma umuduyla başvuran tüm vatandaşlarımıza yeni iş yerlerinde başarılar diler, işverenlerimize de emeklerinden dolayı teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

GİRESUN KABUĞUNU KIRDI

Giresun 2. OSB’nin sürekli büyüyerek istihdam alanları oluşturmaya devam ettiğini belirten Yılmaz, “3. ve 4. OSB’lerimiz de devreye alındığında bu sayılar katbekat artacaktır. Mevcut OSB’lerimiz her geçen gün kapasite artırımına gidiyor. Bu da doğrudan istihdama ve ekonomiye katkı sağlıyor. Ben yatırımcı firmalarımıza çok teşekkür ediyorum. Giresun artık kabuğunu kırdı ve sanayileşme yönünde büyük adımlar attı. İnşallah 2024 yılı sonuna kadar istihdam rakamları daha da artacaktır” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.