Giresunlu öğretmenler LGS ve YKS adaylarına destek oluyor

Giresun eğitim camiası, deprem bölgesindeki eğitim-öğretim faaliyetlerine aktif olarak destek vermeye devam ediyor.

Giresunlu öğretmenler LGS ve YKS adaylarına destek oluyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 27.03.2023
18
A+
A-

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından deprem bölgesindeki illerde, LGS’ye hazırlanan 8. sınıf ve YKS’ye hazırlanan 12. Sınıf öğrencilerine yönelik 1 Mart 2023 tarihinden itibaren destekleme ve yetiştirme kursları (DYK) açılarak öğretim faaliyetine başlanıldı.

Söz konusu DYK kurslarında görev almak üzere ilimizden de gönüllü öğretmenler başvuruda bulundular. Gönüllü öğretmenler, bakanlık tarafından kardeş il olarak belirlenen Malatya ilinde açılan DYK kurslarında depremden etkilenen öğrencilere eğitim-öğretim veriyorlar. Yapılan planlama sonucu il genelindeki okullardan 13 öğretmen, 25-31 Mart 2023 tarihleri arasında Malatya Yeşilyurt ilçesindeki DYK kurslarında eğitim vermek üzere görevlendirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, deprem felaketi sonrası müdürlük olarak yardım ve destek çalışmalarının aralıksız olarak devam ettiğini dile getirdi. Bunun bir parçası olarak bakanlığının deprem bölgesi illerde açtığı (DYK) destekleme ve yetiştirme kurslarında görev yapmak üzere gönüllü olarak başvuran öğretmenlerin, depremzede öğrencilerin eksik kazanımlarının telafisine bir nebze olsun katkıda bulunacaklarını ifade etti.

REKLAM ALANI