Göreleli Müzik Sanatçıları yayınlandı

Görele Belediyesi kültür yayınlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. 18. Kültür yayınımız olan “Göreleli Müzik Sanatçıları” isimli kitabımız arşivlerde yerini aldı.

Göreleli Müzik Sanatçıları yayınlandı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 27.02.2023
48
A+
A-

Görele Belediyesinin katkılarıyla basımı tamamlanarak yayına sunulan “Göreleli Müzik Sanatçıları” isimli kültür yayınımız okuyucularıyla buluştu.

Göreleli Araştırmacı, Yazar Seyfullah Çiçek tarafından kaleme alınan “Göreleli Müzik Sanatçıları” isimli kültür yayınımızın içeriğinde “Türk Sanat Müziği (TSM)”, “Türk Halk Müziği (THM)”, “Diğer Müzik Türleri (Pop, Opera vd)”ndeki sanatçıların (söz yazarı, bestekar, icracı, müzisyen, akademisyen,  kaynak kişi, derleyen, notaya alan) ve “Çalgı Yapım Ustaları”nın yaşam öykülerine, eserlerine yer verildi. Kitapta ayrıca ‘Notalar’ ve ‘Fotoğraf Albümü’nden oluşan ekler bölümü de bulunuyor.

Belediye Başkanımız Tolga Erener, kitap yazarımız Göreleli Araştırmacı, Yazar Seyfullah Çiçek ile bir araya gelerek, kitap ile alakalı bilgi alışverişinde bulundu.

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, önemli bir kültür yayınının daha arşivlerde yerini aldığını belirterek, Çiçek’e teşekkür etti.

Görele Belediyesinin 18. Kültür yayınının arşivlerde yerini aldığını ifade eden Erener, şunları kaydetti:

“Belediyemiz arşivlerinde yer alan önemli bir kültür yayınımızda Göreleli müzik sanatçılarını siz değerli okuyucularımızla buluşturduk. Kültür yayınlarımızı desteklemeye, katkı sağlamaya devam ediyoruz. Emeği gecen herkese teşekkür ediyorum”

Göreleli Araştırmacı, Yazar Seyfullah Çiçek ise, üç yıllık bir çalışmayla ortaya çıkardığı bir eseri okuyucularla buluşturduklarını belirterek, “Memleketimiz için önemli bir görevi daha yerine getirmiş olmanın mutluluğu ve vicdan huzuru içindeyim. Görelemiz için ne yapsak azdır. Biz de elimizden geldiğince üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Okuyan, düşünen, yazan insanların emekliliği yoktur. Bu nedenle, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da beynimiz çalıştığı, gözlerimiz gördüğü, elimiz kalem tuttuğu sürece son nefesimize kadar doğduğumuz topraklar için yazmaya, gurbetlerde geçen yıllarımızın acısını çıkarmaya devam edeceğiz. Bu kitabımızın basımında emeği bulunan başta Belediye Başkanımız Tolga Erener olmak üzere emeği bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

REKLAM ALANI