GRÜ 2023 kurum iç değerlendirme raporunu onayladı

GRÜ 2023 kurum iç değerlendirme raporunu onayladı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 29.05.2024
11
A+
A-

Giresun Üniversitesi, 2023 yılı Kurum İç Değerlendirme Raporu (KİDR), Akreditasyon, Akademik Değerlendirme ve Kalite Koordinatörlüğü tarafından hazırlandı. Yükseköğretim Kalite Kurulu’nun (YÖKAK) “KİDR Hazırlama Kılavuzu Sürüm 3.2″ kullanılarak ve birim kalite komisyonlarının çalışmalarıyla oluşturulan Birim Öz Değerlendirme Raporları (BÖDR) dikkate alınarak hazırlanan rapor, üniversitenin iç değerlendirme süreçlerini izlemek ve Kurumsal Akreditasyon Programı (KAP) süreçlerine katkı sağlamak amacıyla oluşturuldu.

KİDR hazırlama süreci, Akreditasyon, Akademik Değerlendirme ve Kalite Koordinatörlüğü tarafından Kalite Alt Komisyonları ve Kalite Komisyonu toplantıları ile paydaş katılımı sağlanarak etkin bir şekilde yürütüldü. Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can’ın başkanlığında 23 Mayıs 2024 tarihinde düzenlenen senato toplantısında, raporun “Kurum Hakkında Bilgiler”, “Liderlik, Yönetişim ve Kalite”, “Eğitim ve Öğretim”, “Araştırma ve Geliştirme”, “Toplumsal Katkı” ve “Sonuç ve Değerlendirme” başlıkları altında görüşülerek onaylandığı açıklandı.

Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can, senato toplantısında KİDR çalışmaları kapsamında emeği geçen Akreditasyon, Akademik Değerlendirme ve Kalite Koordinatörlüğü ekibi başta olmak üzere katkı sunan tüm akademik ve idari personele teşekkür etti. 2023 yılı Kurum İç Değerlendirme Raporu, kamuoyunun ve paydaşların bilgisine sunulmuştur.

REKLAM ALANI