HEM’ler uyku tulumu üretiyor

6 Şubat’ta yaşanan deprem sonrası İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak deprem bölgesine destek faaliyetlerimiz aralıksız olarak devam ediyor.

HEM’ler uyku tulumu üretiyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 27.02.2023
22
A+
A-

Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı talimatlarıyla il genelindeki halk eğitimi merkezleri tarafından uyku tulumu dikimine başlanmış olup, ilk etapta Hatay İline ulaştırılmak üzere dikilen uyku tulumlarının üretimi sürüyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, Giresun Şehit İsmail Bay Halk Eğitimi Merkezinin ziyaret ederek çalışmaları inceleme ve yerinde gözlemlerde bulundu. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tuncer Turan ve Şube Müdürü Alper Aydın’ın da hazır bulunduğu ziyarette Şehit İsmail Bay Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Salih Uzun tarafından deprem sonrası yürütülen çalışmalar konusunda Müdürü Tosunoğlu’na ayrıntılı bilgiler sunuldu.

Müdür Tosunoğlu çalışmalarla ilgili değerlendirmesinde; 6 Şubat’ta yaşanan ve 11 ilimizi etkileyen deprem sonrası tüm ülkede olduğu gibi ilimizde de Valiliğimiz koordinesinde AFAD tarafından yürütülen yardım faaliyetlerinde Müdürlük olarak yer aldığını, halk eğitimi merkezlerinde de söz konusu çalışmalara aktif olarak yer katılarak battaniye, polar malzemeden panço, bere, atkı, eldiven ve kefen üretimini yaptığını dile getirdi.

Bu çalışmaların bir parçası olarak bakanlığın talimatıyla ilimiz genelindeki halk eğitimi merkezleri tarafından özel kumaştan uyku tulumu dikimine başlandığını ve dikilen uyku tulumlarının Hatay İlimize gönderileceği bilgisini paylaştı. Bu vesileyle deprem sonrası yardım çalışmalarında özveri ve gayretle emeği bulunan eğitim camiamıza bir kez daha teşekkür ederek çalışmalarında kolaylıklar diledi.

REKLAM ALANI