Hüzün ve sevinç bir arada

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetinde meydana gelen ve 11 ilde büyük yıkıma neden olan ‘Asrın Felaketi’ sonrası Giresun’a getirilen depremzede çocukların tedavileri Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde devam ediyor. Giresun’da dünyaya gözlerini açan bebeklerin aileleri ise hem hüznü hem de sevinci bir arada yaşıyorlar.

Hüzün ve sevinç bir arada
REKLAM ALANI
Yayınlama: 27.02.2023
Düzenleme: 27.02.2023 08:43
20
A+
A-

Giresun İl Sağlık Müdürü Çocuk Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Muhammet Bulut, tedavi altında tutulan depremzede çocukların durumlarını yakından takip ediyor. Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yatarak tedavi gören çocukları ziyaret eden Müdür Bulut, hastane Başhekimi Doç. Dr. Berkan Şahin’de durumları hakkında bilgi aldı. Çocukların ailelerine geçmiş olsun dileklerini ileten Bulut, depremde hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi. Bulut, “Bizler milletçe, yılgınlığa, yorgunluğa, bezginliğe esir düşmeden hep birlikte bu afetin üstesinden gelecek, felaketin acısını dindireceğiz inşallah. Yaraları saracak, yeniden ayağa kalkacak ve eskiden çok daha güçlü ve umutla bakacağız geleceğe” ifadelerini kullandı. Müdür Bulut, Giresun’a gelen tüm depremzedelerin tedavi ve takiplerinin titizlik yapıldığını sözlerine ekledi.

Depremzede aileler ise Sağlık İl Müdürü Doç. Dr. Muhammet Bulut nezdinde tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ederek, “Allah devletimizi başımızdan eksik etmesin” ifadelerini kullandılar.

REKLAM ALANI