İstiklal Marşı okuma yarışması yapıldı

Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü kapsamında Espiye 75. Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürlüğü koordinatörlüğünde Liseler Arası İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması düzenlendi.

İstiklal Marşı okuma yarışması yapıldı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 10.03.2023
80
A+
A-

Yarışmaya Espiye 75. Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesinden Bülbül Kurt, Yunus Emre Anadolu Lisesinden Nur Banu Kandemir, Şehit Murat Şahin Anadolu İmam Hatip Lisesinden Zühal Kuğu, Şehit Cengiz Sarıbaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Emine Abdülkerim ve Eyüp Sultan Anadolu İmam Hatip Lisesinden ise Yıldız Köksaldı adlı öğrenci katıldı.

Yarışmaya katılan öğrenciler, jüri karşısında İstiklâl Marşı’nın tamamını ezbere okuyarak, en yüksek puanı almak için yarıştı. Zaman zaman coşkulu, zaman zaman da duygusal anların yaşandığı yarışmada, her bir öğrenci jest ve mimikleriyle birbirinden güzel ve etkili performans gösterdi. Yarışma sonunda 75. Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesinden Bülbül Kurt birinci, Yunus Emre Anadolu Lisesinden Nur Banu Kandemir ikinci ve Şehit Murat Şahin Anadolu İmam Hatip Lisesinden Zühal Kuğu ise üçüncü oldu.

Yarışmadan sonra Espiye İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ramis Baştuğ, öğrencilere Katılım belgelerini takdim ederek “Bugün öğrencilerimiz millî marşımızı duygularını da katarak okumaları bizleri hem duygulandırdı hem de gururlandırdı. İstiklâl Marşı, bir milletin mukaddesleri uğruna ettiği yeminin manzum ifadesidir. Bu marş, şanlı geçmişimiz, umut dolu istikbâlimiz ve istiklâlimiz adına yazılmış olan bir eserdir. O, öyle bir şiirdir ki, bugünü anlatırken dünü vurgular, dünü anlatırken de geleceğe yönelik yeni ufuklar ortaya koyar. Şanlı milletimiz kendisine armağan edilen bu eşsiz marşın her bir kıtasını, her bir dizesini kalbinin derinliklerinde hissetmeyi sürdürecektir. Bu anlamlı yarışmaya katılan öğrencilerimizi, jüri ekibini ve Yarışmayı koordine eden 75. Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesine teşekkür ediyorum.” dedi.

(FİKRET BIYIK)

REKLAM ALANI