Keşap Şehit Serkan Yılmaz Anaokulu’na büyük onur

Vali Serdengeçti, Sıfır Atık Yarışması’nda birinci olan Keşap Şehit Serkan Yılmaz Anaokulu yetkililerini tebrik etti.

Keşap Şehit Serkan Yılmaz Anaokulu’na büyük onur
REKLAM ALANI
Yayınlama: 06.06.2024
38
A+
A-

Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen “Sıfır Atık Yarışması” kapsamında “İyi Uygulama Yapan Okul” kategorisinde il birincisi olan ve Çevre Beratı Ödülü’ne layık görülen Keşap Şehit Serkan Yılmaz Anaokulu yetkililerini makamında kabul ederek tebrik etti.

Keşap Şehit Serkan Yılmaz Anaokulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde yürütülen “Sıfır Atık” projesi kapsamında, sürdürülebilir ve çevre dostu uygulamalarıyla dikkat çekerek büyük bir başarıya imza attı. Okul, “Alanında İyi Uygulama Yapan Okul” kategorisinde il birincisi olarak Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından Çevre Beratı ile ödüllendirildi.

Vali Serdengeçti, kabulde yaptığı konuşmada, Keşap Şehit Serkan Yılmaz Anaokulu’nun çevre bilinci konusundaki çalışmalarını büyük bir takdirle karşıladığını belirterek, “Bu tür başarılar, sadece okulumuzun değil, ilimizin de gurur kaynağıdır. Gelecek nesillerimize daha yaşanabilir bir dünya bırakmak adına atılan her adım çok kıymetlidir. Bu bağlamda, yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi, idarecilerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi gönülden tebrik ediyorum” dedi.

Sürdürülebilir uygulamaların hayata geçirilmesinde, atık yönetimi ve geri dönüşüm projelerinin koordinasyonunda aktif rol alan İş Güvenliği Uzmanı Ramazan Sandal da, Vali Serdengeçti tarafından özel olarak tebrik edildi. Kabul, hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

Keşap Şehit Serkan Yılmaz Anaokulu, atık üretimini en aza indirmek, israfı önlemek, doğal kaynakları korumak ve geri dönüşümü teşvik etmek amacıyla birçok sürdürülebilir uygulamayı hayata geçirdi. Sekiz yıldır Eko Okullar Uluslararası Çevre Programı üyesi olan okul, Okullarda Orman ve Minik Tema gibi çeşitli çevre programlarını da başarıyla yürütmektedir.

2019 yılında gerçekleştirilen projelerle okul bahçesine kurulan hayvanat bahçesi, sera, ahşap oyun alanları ve geniş yeşil alanlar sayesinde öğrencilerine doğayla iç içe bir eğitim ortamı sunan okul, çevre bilincinin artırılmasına büyük katkı sağlamaktadır. Öğretmenler, öğrenciler ve veliler, yıl boyunca düzenledikleri etkinlikler ve projelerle çevre farkındalığını artırmakta ve sürdürülebilir bir yaşam için mücadele etmektedir.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.