Kur’an öğrenme seferberliği devam ediyor

İl Müftülüğüne bağlı ihtiyaç odaklı Kur’an kurslarına katılan kadınlar Kur’an-ı Kerim öğrenmenin sevincini yaşıyor.

Kur’an öğrenme seferberliği devam ediyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 14.04.2023
19
A+
A-

Diyanet İşleri Başkanlığınca “Gencim Yaşlıyım Deme Kur’an Öğren Bu Sene” temasıyla başlatılan “Yüz Yüze ve Uzaktan Kur’an-ı Kerim Eğitim Programı” kapsamında çok sayıda vatandaş Kur’an-ı Kerim öğrendi.

Giresun İl Müftülüğü bünyesinde hizmet veren ihtiyaç odaklı Kur’an kurslarında bir araya gelen kadınlar, Kur’an kursu öğreticileri eşliğinde Kur’an-ı Kerim okuyor.
İl Müftüsü Ramazan Topcan, farklı mahallelerde din hizmeti sunan kursları ziyaret ederek, Kur’an-ı Kerim öğrenen kursiyerleri tebrik etti.
Kur’an kurslarının birliğin, dayanışmanın, kardeşliğin ve huzurun güzel bir yansıması olduğunu ifade eden İl Müftüsü Topcan, “Kur’an-ı Kerim, beşerin hayatını güzelleştirir, ömrünü bereketlendirir. Kur’an, hayattır. Maddi manevi dertlerimize dermandır. Kur’an’ın manevi iklimiyle buluşmak isteyen hanım kardeşlerimizin gayretleri takdire şayandır.
Günlük hayatın koşturmasında vakitlerini Kur’an okumayı öğrenmeye ve dini bilgiler almaya ayıramayan kardeşlerimizi de kurslarımıza bekliyoruz. Vatandaşlarımızın yaygın din eğitimi hizmetinden etkin ve verimli şekilde yararlanması için gayret gösteren din görevlilerimize ve Kur’an kursu öğreticilerimize candan teşekkür ediyorum.” dedi.
Ziyaretler sırasında İl Müftüsü Topcan’a Şube Müdürü İsmail Aydın da eşlik etti.

REKLAM ALANI