LGS tercihi yapacak öğrencilere danışmanlık hizmeti

Giresun Atatürk Meydanı’nda kurulan stantta LGS tercihi yapacak olan öğrencilere danışmanlık desteği veriliyor.

LGS tercihi yapacak öğrencilere danışmanlık hizmeti
REKLAM ALANI
Yayınlama: 09.07.2024
14
A+
A-

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından LGS sonucuna göre tercih aşamasındaki öğrencilere 1-17 Temmuz 2024 tarihleri arasında tercih danışmanlığı sunmak üzere Atatürk Meydanı’nda Tercih Danışmanlığı Bürosu oluşturuldu. Burada Giresun Rehberlik ve Araştırma Merkezi rehber öğretmen/psikolojik danışmalarınca mesai saatleri içerisinde öğrenci ve velilere hizmet veriliyor. İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, LGS Tercih Danışmanlığı Bürosunu ziyaret ederek, çalışmalar konusunda Giresun Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Sedat Sarıgül ile görevli rehber öğretmen/psikolojik danışmanlardan bilgiler aldı.

Tosunoğlu, öğrencilere sınavlara hazırlık ve sınav esnasında olduğu gibi tercih sürecinde de destek verdiğimizin altını çizerek, bu yıl da öğrencilere tercihlerinde en doğru desteği vermek için tüm rehber öğretmen/psikolojik danışmanların sahada olduğunu vurguladı.

Tosunoğlu, “Bilindiği üzere ilimiz genelinde okullarımızda oluşturduğumuz bürolar ile öğrencilerimize, yüz yüze tercih danışmanlığı hizmeti verilmekte, söz konusu hizmet EBA platformu üzerinden çevrimiçi olarak da sunulmaktadır. Ancak, internet erişim imkânı olmayan öğrencilerimize ve çeşitli nedenlerle ilimize misafir gelen öğrencilere Atatürk Meydanında kurulan Tercih Danışmanlığı Büromuzda yüz yüze hizmet verilmektedir. Aynı zamanda Rehberlik ve Araştırma Merkezi sorumluluk bölgesindeki rehberlik öğretmeni olmayan tüm okullarımıza EBA platformu üzerinden adı geçen kurumun rehber öğretmen/psikolojik danışmalarınca çevrimiçi olarak tercih danışmanlığı hizmeti sunulmaktadır. Ayrıca, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih dönemi başladığında, okullarımızda ve Atatürk Meydanında aynı şekilde Tercih Danışmanlığı büroları oluşturularak üniversiteye yerleşmeye aday öğrencilerimize de danışmanlık hizmeti verilecektir” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.