Millet Bahçesi iddialarına açıklık getirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Giresunlulara armağanı olan ‘Millet Bahçesi’ projesi devam ediyor.

Millet Bahçesi iddialarına açıklık getirdi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 29.03.2023
114
A+
A-

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından ihale edilen proje hakkında son günlerde sosyal medya hesaplarında yer alan iddialara AK Parti Giresun İl Başkanı Mete Yılmaz açıklık getirdi. Yılmaz, Türkiye Yüzyılına yakışacak ‘Millet Bahçesi’ projesinin planlanan şekilde sürdüğünü kaydetti. Devam eden çalışmaları yerinde inceleyen ve Yüklenici Firma Proje Müdürü Abdullah Hulusi Günbey ile görüşen İl Başkanı Yılmaz, “Vatandaşlarımız müsterih olsun. Cumhurbaşkanımız, Liderimiz Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın Giresun’umuza söz verdiği gibi Millet Bahçesi şehrimize kazandırılacaktır. Giresun’umuza böylesi devasa projeyi kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Millet Bahçesinin 24 bin m2 alan üzerine inşa edileceğini hatırlatan İl Başkanı Yılmaz,

“İçerisinde 15 bin m2 yeşil alan, 4 bin m2 otopark, 2 bin 500 m2 kütüphane ve sosyal alanlar ile biyolojik gölet yer alacak. Ayrıca İnönü Caddemiz üzerinde proje alanı için yol genişletilmesi ve cadde üzerinde Millet Bahçesi için cep oluşturması sebebiyle 15 metre yüksekliğinde, 120 cm çapında 116 adet fore kazık çalışması yapılıyor. Millet Bahçesi, vatandaşlarımızın nefes alacağı bir yaşam alanı olacak. Bu yılsonuna kadar tamamlanmaya çalışılacak inşallah. Millet Bahçesi projemiz ilimizin çehresini değiştirecek. Bu önemli eseri Türkiye Yüzyılında Giresun’umuza kazandıracak olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yılmaz, seçimlerin yaklaşmasıyla dezenformasyonun her gün ortaya çıkabileceğini belirterek, “Sosyal medyada dolaşan bir haber var. Neymiş efendim buraya bina yapılacakmış, AVM yapılacakmış. Bu kadar basit bir iddia ve dezenformasyon yapılması çok yakışıksız. İsteyen bizleri arayabilir ve bilgi alabilir. Herkese nihayetinde kapımız açık ama bu kadar ucuz bir iddia projeye gölge düşürmektedir. Halkımız da bu dezenformasyonları ortaya çıkaranlara 14 Mayıs’ta gereken cevabı verecektir” dedi.

REKLAM ALANI