Minik misafirlere anlamlı etkinlik

Giresun Belediyesi, deprem felaketinin ardından aileleri ile beraber şehrimize yerleştirilen depremzede çocuklara yönelik atölye çalışmaları düzenliyor.

Minik misafirlere anlamlı etkinlik
REKLAM ALANI
Yayınlama: 16.03.2023
39
A+
A-

Çocukların deprem psikolojisini üzerlerinden atmaları ve sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla Giresun Belediyesi Bilgi Evleri tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi Yurtlar Kurumu Seyyid Vakkas Öğrenci Yurdu’nda kurulan atölyede; resim, drama, akıl ve zeka oyunları, taş boyama, ebru sanatı ve eva tasarım gibi miniklerin keyifle vakit geçirdikleri etkinlikler gerçekleştiriliyor.

Bilgi Evlerinde görevli eğitmenler eşliğinde düzenlenen etkinlere yurtta kalan 3-5 yaş arası çocuklar katılım gösteriyor.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, her konuda depremden etkilenen vatandaşların yanında olduklarını belirterek; ‘’Çocuklarımızın oyunlar ve bilgilendirici etkinlikler ile deprem felaketinin olumsuz izlerinden bir nebze de olsa uzaklaşmalarını sağlamak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Buna özellikle çocuklarımızın çok ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Onların yüzünde oluşacak bir tebessüm bizim için çok değerli. Bu tip etkinliklerin devamlılığının sağlanması önemli bir durum. Misafirperverliğin en güzel örneklerinden birini sergileyen Giresun şehri ve Giresun Belediyesi ailesi olarak vatandaşlarımızın desteğiyle misafirlerimizin yanında olmaya devam ediyoruz.” dedi.

REKLAM ALANI