Öğrenciler keşfedip, geleceğe ışık tutacaklar

Piraziz ilçesinde Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DOKAP) tarafından finanse edilen “Kendini Keşfet, Geleceğe Işık Tut” projesi kapsamında 15 Temmuz Ortaokulu bünyesinde kurulan atölyeler törenle açıldı.

Öğrenciler keşfedip, geleceğe ışık tutacaklar
REKLAM ALANI
Yayınlama: 12.04.2023
14
A+
A-

“Kendini Keşfet, Geleceğe Işık Tut” projesi atölyelerinin açılış kurdelesi Vali Vekili Mehmet Fikret Çavuş, Piraziz Kaymakamı Kezban Yerlikaya, DOKAP İdaresi Başkan Vekili Şeref Demir, DOKAP Başkan Yardımcısı Mustafa Kemal Bilgin, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu ve davetlilerin katılımıyla kesildi. Vali Vekili Çavuş, atölyelerin hayırlı olmasını dileyerek, projenin hayata geçirilmesinde desteği, emeği ve katkısı olan herkese teşekkür etti.

Çavuş, atölyeleri gezerek, yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Öğretmen ve öğrencilerle de sohbet eden Vali Vekili Çavuş, atölyedeki çalışmaları birebir deneyimleme fırsatı da yaşadı. 300.000 TL bütçeli “Kendini Keşfet, Geleceğe Işık Tut” projesi kapsamında, Piraziz 15 Temmuz Şehitler Ortaokulundaki 1.250 metrekare alan içinde, müzik, resim ve astronomi-havacılık ve uzay atölyesi kurularak çocukların faaliyetlerini gerçekleştirecekleri uygulama sınıfları oluşturuldu. Projeyle; eğitim ortamlarını beceri atölyeleri ile zenginleştirmekle beraber öğrencilerin dijital yeterlilikleri ve beceri alanlarının belirlenmesi, öğrencilerin süreç içerisinde yeteneğine uygun alanlara yöneltilerek başarılı olabileceği bir üst eğitim kurumlarına devamının sağlanması hedeflenmekte.

REKLAM ALANI