Öğretmenler Prag’da eğitimde dijitalleşme kursuna katıldı

Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğünün, TR01-KA121-SCH-000062320 numaralı Erasmus+ Akreditasyon projesi kapsamında 2021-2027 dönemi için Okul Eğitimi ve Yetişkin Eğitimi olmak üzere iki alanda akredite olmasıyla; AR-GE birimi tarafından koordine edilen ve 2021 yılında başlayan proje hareketlilikleri, 2022-2023 eğitim-öğretim döneminde de devam etti.

Öğretmenler Prag’da eğitimde dijitalleşme kursuna katıldı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 03.03.2023
36
A+
A-

Bu kapsamda; Erasmus+ Okul Eğitimi alanında “Öğretmenler kendilerini geliştirmelerine, öğrencilerini geliştirmelerine, yeni öğretim yöntem ve tekniklerini bilmelerine, teknolojik yenilikleri takip etmelerine ve tüm bu becerilerini derslerinde kullanabilmelerine destek olmak.” amacıyla ilimiz genelindeki okullardan 10 öğretmen, 19-25 Şubat 2023 tarihleri arasında Çekya’nın Prag şehrinde düzenlenen kurs faaliyetine katıldı. “Going Digital In An Inovatine Classroom” isimli kurs faaliyeti, Prag’da EDUCAnet isimli kurumda gerçekleştirildi. Kurs süresince öğretmenler, Yapay Zekâ, LEGO Education SPIKE isimli kodlama programı ve Web Araçlarının Kullanımı konularını kapsayan farklı uygulamalara katıldılar. Çalışmalarda fiili olarak yer alan öğretmenler, dijitalleşmeyle gelişen yeni öğretim yöntem ve teknikleri konusunda bilgi ve beceriler kazandılar.

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, Erasmus+ projesinin hazırlanmasında ve yürütülmesinde emeği geçen AR-GE birimi başta olmak üzere hareketlilik süreci ve sonrasında ilimizdeki çalışmalara katılım sağlayan öğretmenlere teşekkür etti.

REKLAM ALANI