Şenlikoğlu: Şanlı tarihimizde kadının yeri özeldir

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Şenlikoğlu: Şanlı tarihimizde kadının yeri özeldir
REKLAM ALANI
Yayınlama: 08.03.2023
20
A+
A-

Kadınların, yaşamımızın her anında yanımızda olan, bizleri dünyaya getiren, büyüten, yetiştiren, eğiten, sevgisi ile kuşatan ve şefkatli yürekleriyle bir an olsun bile bizleri yalnız bırakmayan, en değerli varlıklarımız olduğunu söyleyen Başkan Şenlikoğlu şöyle devam etti:

“Milli ve manevi değerlerimizin, kültür ve geleneklerimizin en kıymetli taşıyıcıları hiç şüphe yok ki kadınlarımızdır. Kadınlarımıza başta eğitimlerine önem göstermek üzere, hayatın tüm alanlarında hak ettiği değeri vermek hepimize düşen önemli bir görevdir. Giresun Belediyesi bünyesinde kadına yönelik pek çok projeyi hayata geçirdik. Son olarak yaşadığımız büyük deprem felaketinin ardından Kadın Danışma Merkezimizde depremzede kadınlarımıza ücretsiz psikolojik destek veriyoruz. Kadınların, toplumsal hayatla bütünleşmeleri, toplumun işleyişine, gelişmesine ve ilerlemesine daha etkin bir şekilde katkıda bulunmaları, eğitim seviyelerinin yükseltilmesi; sosyal, kültürel ve siyasi alanlarda daha çok söz sahibi olmaları, sadece kadınlar için değil, toplumun tamamı için önemlidir.

Şanlı tarihimize baktığımızda Türk kadını tarihimizin her devresinde eşsiz fedakarlık ve cefakarlık göstermiş, cephelerde kahramanlıklarla destanlaşmış, hayatın her alanında önemli sorumluluklar almıştır. Kadınları korumak, kollamak ve onların daha mutlu ve huzurlu olmasını sağlamak bizlerin asli görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle dünden bugüne toplumsal hayatımızın, millet ve devlet yapımızın odağında yer alan, her şartta fedakarlıklarını esirgemeyen kadınlarımızın hayatın her alanında daha etkin olmaları dileğiyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”

REKLAM ALANI