Tosunoğlu: Başarılı bir dönem diliyorum

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, “Tüm çocuklarımıza en iyi eğitim öğretim hizmetini sunmak için nitelikli ve özverili eğitim kadromuzla durmaksızın çalışıyoruz” dedi

Tosunoğlu: Başarılı bir dönem diliyorum
REKLAM ALANI
Yayınlama: 27.02.2023
27
A+
A-

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, ikinci öğretim yılı için yazılı bir açıklama yaptı.

Tosunoğlu, “2022-2023 eğitim-öğretim 1. Yarıyılının 20 Ocak’ta sona ermesiyle başlayan yarıyıl tatilinin bitiminde meydana gelen ve 11 ilimizi etkileyen deprem felaketi hepimizi derinden üzdü. Bildiğimiz üzere ülke olarak başlatılan arama-kurtarma ve yardım çalışmalarına destek vermek amacıyla Bakanlığımız tarafından eğitim öğretime 20 Şubat 2023 tarihine kadar ara verilmişti. Bu süre zarfında tüm ülkemizde olduğu gibi Giresun eğitim camiası da yaşanan afete hızlıca harekete geçmiş; yöneticileri, öğretmenleri, çalışanları, öğrencileri ve velileriyle el ele vererek Valiliğimiz koordinesinde AFAD tarafından yürütülen yardım faaliyetlerine, gerek ilimizde gerekse deprem bölgesinde katılarak ellerinden gelen her desteği sunmuşlar, bundan sonra da sunmaya devam etmektedirler. Geçmişte birlik ve dayanışma ile birçok zorluğun üstesinden gelmiş bir millet olarak, bu zor günleri de el birliğiyle atlatacağımıza inancımız tamdır. Devletimizin tüm imkânlarını seferber ederek hızlıca yaraları sardığı bugünlerde bizler de, geleceğimizin teminatı evlatlarımızın eğitimine bıraktığımız yerden devam ediyoruz. Bu kapsamda; deprem nedeniyle ilimize gelen depremzede ailelerimiz, kamu kurum ve kuruluşlarının misafirhaneleri ile yükseköğretim öğrenci yurtlarında ve konutlarda misafir edilmektedir. Depremzede ailelerin konakladığı her bir merkezde, depremzede çocuklarımızın üzerinden olumsuz etkileri en aza indirmek için psiko-sosyal destek ekiplerince çalışmaları yapılmış ve etkinlik sınıfları oluşturulmuş, bu sınıflarda görev yapmak üzere gönüllü rehberlik, sınıf ve okul öncesi öğretmenleri görevlendirilerek çocuklarımıza yönelik çeşitli etkinlikler gerçekleştirilmiştir. Eğitim öğretim 2. Yarıyılının başlangıcı öncesinde depremzede ailelerin çocuklarının eğitim öğretimi ile ilgili hazırlıklar ivedilikle yapılmıştır. Bu kapsamda öğrencilerin eğitim öğretim göreceği okullar belirlenerek yerleştirmeleri yapılmıştır. Okula erişimleri ile ilgili tedbirler alınmıştır. Depremzede çocukların okulun ilk gününde okula uyumları için rehberlik ve okula uyum programı hazırlanarak uygulanmaktadır. Öğrencilerin eğitim öğretim araç gereçleri kalem, defter, ders kitapları, çanta vb. tüm ihtiyaçları “Çantam Sıramda” projesi uygulanarak temin edilmiş ve öğrencilerimize verilmiştir. Tüm bu çalışmalar neticesinde ilimiz genelinde misafir edilen depremzede ailelerimizin okul çağındaki; okul öncesi 50, ilkokul 110, ortaokul 105, lise 71 olmak üzere toplam 336 çocuğumuz, yerleştirildikleri okullarımızda 20 Şubat 2023 tarihi itibariyle eğitim öğretime başlamışlardır.

Özellikle depremden etkilenerek ilimize gelen öğrencilerimizin nakil, kayıt ve eğitime hazırlık süreçleri başta olmak üzere tüm çocuklarımıza en iyi eğitim öğretim hizmetini sunmak için nitelikli ve özverili eğitim kadromuzla durmaksızın çalışıyoruz. Okul-veli işbirliği içerisinde, evlatlarımızın her daim yanlarında olmamız, onlara vereceğimiz en büyük destektir. Bu vesileyle; deprem felaketinde kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, tüm yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Rabbim ülkemize bir daha böyle acılar göstermesin… Bu duygu ve düşüncelerle 2022-2023 2. Yarıyılının, ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olması arzusuyla daha verimli ve başarılı geçmesini temenni ediyor, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve ailelerimizle tüm eğitim camiasının sağlık, huzur ve başarı dolu bir eğitim-öğretim dönemi geçirmesini diliyorum. Hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.” İfadelerini kullandı.

REKLAM ALANI