Türkoğlu’nda depremin yaraları sarılıyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat tarihinde gerçekleşen ve 11 ili etkileyerek Ülkemizi yasa boğan depremlerin ardından Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesine görevlendirilen Giresun Valisi Enver Ünlü, bölgedeki çalışmaların koordinasyonunu aralıksız sürdürmeye devam ediyor.

Türkoğlu’nda depremin yaraları sarılıyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 11.04.2023
48
A+
A-

Deprem sonrası genel hayatı olumsuz etkileyen şartların giderilmesi ve afetzede vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarının karşılanması için yürütülen iyileştirme çalışmaları, Sayın Valimiz Enver Ünlü koordinasyonunda kamu kurum ve kuruluşları ile STK’larımızın iş birliğinde devam etmekte.

Bölgeye gittiği ilk günden itibaren çalışmalarına aralıksız devam eden Vali Ünlü, koordinasyon işlemlerini kaynak idaresi, veri toplama, planlama ve dağıtım konuları olmak üzere dört ana başlık altında topladı.

Türkoğlu’nda acil yıkım kararı alınan binaların yıkımı ile enkaz kaldırma çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Ünlü, gün sonunda koordinatör mülki idare amirleri, İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı ve ilgili kurum amirleriyle bir araya gelerek ilçe genelinde yürütülen çalışmalar ve yapılacak faaliyetlere ilişkin Değerlendirme ve Koordinasyon Toplantılarını aralıksız sürdürüyor.

Vali Ünlü, bölgede yaptığı çalışmalar kapsamında hem konteyner kentlerin hem de konteyner çarşıların kurulmasını ve yönetimini de sağlıyor.

Vali Ünlü, yeni yapılacak konteyner kentlerdeki çalışmalarla ilgili olarak “Kalıcı evleri yapılıp teslim edilene kadar, vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını karşılayacağız. Lojistik merkezinde 414 konteyner ile oluşturulacak yeni yaşam alanında yönetim merkezi, okul, sağlık merkezi, market ve çocuk oyun alanları da yer alacak.” sözlerine yer verdi.

Konteyner çarşı çalışmalarına da ağırlık vereceğini belirten Vali Ünlü, “Alan incelemelerine devam ediyoruz. Çay ocağından berberine, şarküteriden kuruyemişçisine kadar esnafımızın ticari faaliyetlerini sürdürmesi ve hemşerilerimizin yeniden ekonomik hayata dahil olması için konteyner çarşı kurulumuna ağırlık vereceğiz.” cümlelerini kullandı.

Türkoğlu’na bağlı tüm köyleri yerinde inceleyen Vali Ünlü, ilçe halkına tahribata uğrayan yerleri yeniden inşa edeceklerini, afetin izlerini silerek, vatandaşlarımızın yüzünü güldüreceğini ifade etti.

Asrın felaketi olarak anılan depremin izlerinin silinmesi için tüm imkanların adeta seferber edildiği, hizmetlerin vatandaşlara en hızlı şekilde ulaştırılması için konteyner kentleri de her gün ziyaret eden Vali Ünlü, depremde yaşanan zorlu süreçleri unutturmak ve ailelerin yaşam koşullarını iyileştirmek adına, depremzede vatandaşlarımızla iftar programlarında da bir araya geliyor.

Vali Ünlü, iftar programlarından önce ve sonra depremzede vatandaşlarımızla sohbet ederek, herhangi bir ihtiyaçlarının olup olmadığını soruyor. Çocuklarla ve yaşlılarla yakından ilgilenen Vali Ünlü, vatandaşlarımızın acılarını paylaşarak depremlerde vefat eden vatandaşlarımız için hep birlikte dualar ediyor.

Türkoğlu’ndaki depremzede vatandaşlar, Vali Enver Ünlü’ye geldikleri günden itibaren kendilerini bir an olsun yalnız bırakmadıkları ve her daim desteklerini hissettirdikleri için teşekkür etmeyi de ihmal etmiyor.

REKLAM ALANI