Üniversiteli gençler Ramazan ayını dolu dolu yaşıyor

İl Müftülüğü, üniversite öğrencilerine yönelik iftar, gezi ve kültürel etkinlik programları gerçekleştirdi.

Üniversiteli gençler Ramazan ayını dolu dolu yaşıyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 04.04.2023
16
A+
A-

Giresun İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü, Giresun Üniversitesi öğrencilerine yönelik Ramazan etkinlikleri düzenledi. Manevi Danışman Asiye Cesur koordinesinde gerçekleştirilen etkinliklerde KYK Sahil Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrenciler için iftar sofraları kuruldu.

Ramazan ayının bereketini ve dayanışma ruhunu gençlerle yaşamak amacıyla Kur’an kursu öğreticileri Şükriye Yağlı, Merve Aker ve Güssüm Yayla ile hayırsever Çiğdem Karagöl tarafından öğrenciler için iftar davetleri verildi.

Öğrenciler akşam ezanının okunmasıyla ellerini semaya açarak dualar eşliğinde iftarlarını açtı. İftardan sonra teravih namazında yan yana saf tutan öğrenciler salavatlara eşlik etti.

Ardından GRÜ Genç Ofis’te Manevi Danışman Birgül Pehlivan tarafından gerçekleştirilen sohbet programına katılan öğrencilere program sonunda ikramda bulunuldu.

Öğrenciler, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın toplumun her kesimine hitap etmek ve kuşaklar arası kaynaşmayı sağlamak amacıyla başlatmış olduğu ‘Ulu Çınarlar’ projesi kapsamında yaşlı vatandaşları da ziyaret etti. Öğrenciler, tecrübe ve bilgi birikimleriyle geleceğe ışık tutan yaşlılarla bir araya gelmenin ve onlara hediye sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ettiler.

REKLAM ALANI