Ünzile Yüksel’de tercihini Giresun’dan yana kullandı

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Av.Yüksel,  Milletvekili Aday Adayı olduğunu duyurdu ve “Seçime az kaldı, birlikte başaracağız” dedi.

Ünzile Yüksel’de tercihini Giresun’dan yana kullandı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 22.03.2023
115
A+
A-

Parti binasında düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Ünzile Yüksel, “Uzun süredir omuz omuza hep birlikte fedakarca  verdiğimiz siyasi mücadelenin yeni bir aşamasına ulaşmış bulunuyoruz. Türkiyemiz çok önemli bir seçime gidiyor. Bu süreçte Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendinin liderliğinde önümüze konulan her engeli aşarak, bedeller ödeyerek ama asla vazgeçmeyerek yürüdüğümüze milletimiz şahittir.

Bizler bu memleketin zor zamanlarında cefasına gönüllü olmuş, kanını, terini aziz vatan toprağına cömertçe akıtmış ataların torunlarıyız. En çetin günlerde cepheden cepheye gözümüzü kırpmadan koştuk. Bağrımızdan iki gönüllü alay çıkardık. Bu bakımdan emsali bulunmayan bir seferberlik ruhuna sahip olduğumuza tarih şahittir.” dedi.

Konuşması sırasında öz geçmişini de anlatan Yüksel, şöyle konuştu: ” Giresun’un, Giresun’a aşık bir evladı olarak cumhuriyetimizin sunduğu fırsat eşitliğinden yararlanarak okudum ve uzun yıllar öğretmen olarak kendi çocuğum bildiğim binlerce öğrenci  yetiştirdim. Okudum; avukat olarak darda kalan hemşehrilerimin dertlerinin çözümü için gayret ettim.Allah nasip etti.Tüm bunlara Giresunlu hemşehrilerim şahittir.

2017’de İyi Partimizin kuruluşunda kurucu Giresun İl başkanı olarak Genel Başkanımızla yürüme ve mücadelesine yakından tanıklık etme imkânı elde ettim. Sonrasında Genel İdare Kurulu üyeliği yaptım. Genel Merkezimizin Merkez Disiplin Kurulu Başkanı olarak vazife aldım. Akabinde yine bildiğiniz üzere yine Genel İdare Kurulu üyeliği ile önce Toplumsal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı  sonrasında Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptım. İYİ Partimizin başkanlık divanında görevime devam ediyorum.”

Sözlerine, “Memleketimizin her karışına ayak bastığımız, her kapıyı çalmaya gayret ettiğimiz, büyük organizasyonlara, projelere imza attığımız bu döneme bilhassa İYİ Partimize gönül veren kardeşlerim şahittir.” diye devam eden Yüksel, şunları söyledi:

“Son dönemde en çok duyduğum sorulardan biri,  ‘Giresun gibi kadının sosyal hayatın içerisinde hayli belirleyici olduğu bir ilde Cumhuriyet tarihimiz boyunca nasıl olupta hiç kadın milletvekili çıkaramamış?’ sorusudur. Doğrusu bu durum en hafif tabirle büyük bir talihsizlik olmuştur. Bizzat ben her bir Giresun kadınının  gücüne, gayretine şahidim. Bu gücün sandıktan kolaylıkla pek çok kadın milletvekili çıkarabilmesi, her görüşten Giresunlu kadın siyasetçilerin Meclisimizde şehrimize ve ülkemize hizmet imkânına kavuşmuş olması beklenirdi. Maalesef bu şimdiye kadar gerçekleşmedi.

İnşallah bu seçimde Giresun’umuz bir  değil, birden fazla kadın milletvekilini parlamentomuza gönderir ve şehrimize yakışmayan bu talihsizliğe bir son verilir.”

Milletvekili Aday Adayı Ünzile Yüksel, sözlerinin  devamında “Kardeşlerim, yapacak işimiz çok. Çözülmeyen sorunumuz çok. Giresun’umuza verilen ama tutulmayan sözler çok. Ama Giresun’a sevdamız hepsinden daha çok.

Giresun sevdamızın çokluğunun omuzlarımıza yüklediği sorumluluklar var. İşte bugün bu sorumluluğumun gereği olarak 14 Mayıs 2023 seçimlerinde Giresun’umuzdan milletvekili aday adaylığımı ilan ediyorum. Allah beni sizlere mahcup etmesin. Sizlerin dertlerine derman olma gayretimi azaltmasın.” dedi.

Yüksel, konuşmasını şöyle tamamladı: “Sevgili Giresunlular, başaracağız! Elinde avucunda ne varsa bahçesine harcayıp fındığı hak ettiği değeri görmeyen Giresunlularla başaracağız! Başaracağız! Torpili olmadığı için iş bulamayıp ailesinden harçlık almak zorunda kalan Giresunlu gençlerle başaracağız!

Başaracağız! Ailesi için her fedakârlığı yapan, evini ve şehrini çekip çeviren ama şimdiye kadar bir hemcinsini temsilcisi olarak Ankara’ya göndermesine müsaade edilmeyen Giresunlu kadınlarla başaracağız!

Sevgili kız kardeşlerim, erkek kardeşlerim, Emin olun başaracağız! Hem de çok güzel başaracağız! Başlıyoruz!”

REKLAM ALANI