Vali Serdengeçti’den, kurslar hakkında bilgi aldı

Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun Şehit İsmail Bay Halk Eğitimi Merkezini ziyaret etti.

Vali Serdengeçti’den, kurslar hakkında bilgi aldı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 09.02.2024
13
A+
A-

Vali Serdengeçti, Giresun Şehit İsmail Bay Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılan kursları ziyaret ederek hem kurslar hakkında bilgi aldı hem de kursiyerlerle sohbet etti. Kursiyerler tarafından el emeği göz nuru ile yapılan ürünleri çok beğendiğini belirten Vali Serdengeçti,  özellikle kadınlarımızın Halk Eğitim Kurslarına yoğun ilgi gösterdiklerini ve katıldıkları bu kurslarda da çok güzel ürünler yaptıklarını belirtti. Vali Serdengeçti, Halk Eğitimi Merkezini ziyaret etmekten ve burada yapılan işleri görmekten duyduğu memnuniyetini dile getirerek; idareci, öğretmen, çalışan personeller ve kursiyerlere emeklerinden ötürü teşekkür etti.

Yetkililer tarafından merkezin Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı olarak yaygın eğitim kapsamında hizmet verdiği ve yetişkin vatandaşlara kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda çeşitli kurslar sunduğu vurgulandı. Kurs çeşitliliği açısından önemli bir etkiye sahip olan merkezin, mesleki kurslardan sanat ve spor kurslarına kadar geniş bir yelpazede hizmet sunduğu ifade edildi. Ayrıca, unutulmaya yüz tutmuş sanatlar alanında açılan kurslarla geleneksel el sanatlarının yaşatılmasına katkı sağlandığı belirtildi. Özel eğitim bireylerine yönelik açılan kursların büyük ilgi gördüğüne değinilerek, “Özel Yürekler” kurs merkezi ile özel öğrencilere hizmet verildiği ifade edildi. Ayrıca, merkezin “Kurslarımızla Köylerdeyiz” ve “Hayat Boyu Öğrenen Mahalle” projeleri kapsamında köylerde ve mahallelerde de çeşitli kurslar düzenlediği ifade edildi.

2023 DE 718 KURS AÇILDI

Müdür Uzun tarafından Vali Serdengeçti’ye, 2023 yılında kurumda bin 718 kurs açıldığı, bu kurslara, 8 bin 254 erkek, 14 bin 567 kadın olmak üzere toplam 22 bin 821 kursiyerin katıldığı bilgisi verildi.

Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu ve Şehit İsmail Bay Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Salih Uzun, Halk Eğitimi Merkezlerine verdiği destekler ve yakın ilgilerinden dolayı Vali Serdengeçti’ye teşekkür ettiler.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.