Yardım ve destek ekibi tebrik etti

Giresun Üniversitesi tarafından oluşturulan yardım ve destek ekibinin ilki Giresun’a döndü. 

Yardım ve destek ekibi tebrik etti
REKLAM ALANI
Yayınlama: 27.02.2023
24
A+
A-

Yardım ve destek ekibi Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can tarafından karşılandı. Rektör Can, yaptıkları özverili çalışmalardan ötürü kendilerine teşekkür etti.   Can, Giresun Üniversitesi’nin bölgeye desteğinin artarak devam edeceğini kaydetti.

Birinci yardım ekibi ile daha sonra yemekli bir toplantıda da bir araya gelen Rektör Can, son yüzyılda dünyada örneği bulunmayan bir afet yaşandığını, yirmi milyona yakın insanın doğrudan, tüm ülkemizin de dolaylı olarak etkilendiği bu felaketin yaralarını sarmak için Giresun Üniversitesinin elinden gelen her desteği sonuna kadar vereceğini ifade etti.

Bölgeye ilk etapta afad gönüllü ekibi içinde personel görevlendirdiklerini hatırlatan Can, ardından içinde seyyar mutfak ekibi de bulunan, 15 kişilik arama-kurtarma, yardım ve destek ekibini gönderdiklerini belirterek, Üniversite bünyesinde toplanan ayni ve nakdi yardımlarında AFAD ve Kızılay yetkililerine teslim edildiğini söyledi. Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can, bölgenin yeniden ihyası için yapılacak çalışmaları takip edeceklerini, bu konuda kendilerine düşen görevi eksiksiz bir şekilde yerine getireceklerini de sözlerine ekledi.

REKLAM ALANI