YAVUZ 14/MC P35, Dünyanın En İyi Tabancası Seçildi!

Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesi Müdürü ve aynı zamanda AK Parti Giresun İl Başkanı olan Mete Bahadır Yılmaz, Giresunlu silah üreticisi YAVUZ FIREARMS’ın YAVUZ 14/MC P35 tabancasının, ABD merkezli National Rifle Association (NRA-Ulusal Tüfek Birliği) tarafından 2024 yılında “en iyi tabanca” seçilmesiyle dolu dolu bir gurur yaşadıklarını ifade etti.

YAVUZ 14/MC P35, Dünyanın En İyi Tabancası Seçildi!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 01.02.2024
162
A+
A-

Yılmaz, bu büyük başarıda emeği geçen herkesi tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

EN İYİ TABANCA

YAVUZ 14/MC P35 model tabanca, Giresun merkezli silah üreticisi YAVUZ FIREARMS tarafından üretilip, dünyanın en büyük sivil silah pazarlarından biri olan ABD’deki ihracat başarısını taçlandırdı. 22 yıldır düzenlenen American Rifleman Golden Bullseye Ödülleri’nde “en iyi tabanca” seçilen YAVUZ 14/MC P35, 9×19 mm kalibre, 840 gram ağırlık ve 15’lik şarjöre sahip olmasıyla dikkat çekti.

TÜRK SAVUNMA SANAYİSİ İÇİN ÖNEMLİ

YAVUZ FIREARMS Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Cürgül, elde ettikleri bu prestijli ödülün sadece şirketleri için değil, aynı zamanda Türk savunma sanayisi için önemli bir dönüm noktası olduğunu belirterek, global pazardaki güçlerini bir kez daha kanıtladıklarını ifade etti. Ayrıca, YAVUZ 14/MC P35 model tabancanın Türkiye’nin ilk defa bu ödülü kazanan firması olmasıyla gururlandıklarını belirtti.

55 ÜLKEYE İHRACAT

YAVUZ FIREARMS, GİRSAN markasıyla yurt dışında 55 ülkeye silah ihraç ederken, Türkiye’de de Türk Silahlı Kuvvetleri ve polis teşkilatının resmi tedarikçisi konumunda bulunuyor. Şirket, Giresun’da gerçekleştirdiği 10 milyon dolarlık yatırımla yeni bir üretim üssü kurarak üretim kapasitesini artırdı ve AR-GE faaliyetlerine hız kazandırdı. 1994 yılından bu yana yerli ve milli tabanca üretimi gerçekleştiren YAVUZ FIREARMS’ın ürün yelpazesi arasında YAVUZ-16, YAVUZ-1911, YAVUZ-14, YAVUZ-9 gibi ikonik tabanca modellerinin yanı sıra MC-312 gibi av tüfekleri de bulunuyor. Şirketin ürünleri, Türkiye’de Makine ve Kimya Endüstrisi AŞ’de satışa sunuluyor.

YILMAZ’DAN AÇIKLAMA

Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesi Müdürü ve AK Parti Giresun İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, Giresunlu silah üreticisi YAVUZ FIREARMS’ın YAVUZ 14/MC P35 tabancasının, ABD merkezli National Rifle Association (NRA-Ulusal Tüfek Birliği) tarafından 2024 yılının “en iyi tabancası” seçilmesiyle ilgili olarak büyük bir gurur yaşadıklarını ifade etti.

Yılmaz, bu önemli başarıda emeği geçen herkesi kutladı ve başarılarının devamını diledi. Ayrıca, YAVUZ 14/MC P35 tabancasının bu ödülü kazanan ilk Türk firması olması açısından da ayrı bir önem taşıdığını belirtti. Başkan Yılmaz, YAVUZ FIREARMS Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Cürgül ve tüm emeği geçenleri canı gönülden tebrik ederek, başarılarının artarak devamını temenni etti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.