Zabıtadan fırınlarda ramazan denetimi

Zabıtadan fırınlarda ramazan denetimi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 23.03.2023
Düzenleme: 23.03.2023 10:00
23
A+
A-

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan boyunca pide ve ekmek satışı yapmaya hazırlanan fırınları tek tek gezerek denetimde bulundu.

Bu kapsamda ekipler, fırınlarda ekmeğin ve pidenin gramajı, un depoları, hamur ve ekmek imalatında kullanılan malzemelerin hijyen durumu ve çalışanların kılık kıyafetinde incelemelerinde bulundu.

Yapılan denetimlerde kurallara uygun hareket etmeyen iş yerleri hakkında tutanak tutulurken, tespit edilen eksiklikleri tamamlamaları için süre verildi. Bu süre içerisinde eksikliklerini tamamlamayan işletmeler hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılacağı bildirildi.

ŞENLİKOĞLU: “VATANDAŞLARIMIZIN GÖNLÜ RAHAT OLSUN”

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu yaptığı açıklamada: “Mübarek Ramazan ayı nedeniyle fırınlarda ve çeşitli işletmelerimizde denetimlerimizi arttırdık. Rutin olarak devam edecek denetimlerden temizlik, hijyen ve gramajla alakalı kontroller en önemli önceliğimiz olmaya devam ediyor. Giresun’da yaşayan hemşehrilerimizin gönlü rahat bir şekilde alışverişlerini yapabilmeleri adına belediye olarak çalışmalarımıza titizlikle devam ediyoruz. Vatandaşımızı yakından ilgilendiren her konuda olduğu gibi gıda üretimi ve denetiminde de aynı hassasiyeti sürdürerek gönüllerini rahat kılmaya devam edeceğiz.” dedi.

REKLAM ALANI