‘Bilim Hizmet’ ödülüne layık görüldü

Akdeniz Üniversitesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 25.si verilen Akdeniz Üniversitesi Çevre Hizmet Ödüllerinde;  “Çocuklarda çevre bilincinin gelişmesi ve çevre okur-yazarı eğitimcilerin yetiştirilmesi konularında faaliyet ve çalışmaları” nedeniyle Giresun Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Elif Öztürk, “Bilim Hizmet Ödülüne” layık görüldü.

‘Bilim Hizmet’ ödülüne layık görüldü
REKLAM ALANI
Yayınlama: 15.11.2023
90
A+
A-

Akdeniz Üniversitesi Çevre Uygulama ve Araştırma Merkezinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen törende ödülünü alan Öztürk, çevre ve doğa sevgisinin yaşamın tüm dönemleri açısından gerekli olduğuna işaret etti.

Öztürk, “Çevreyi korumak doğayı sevmekle başlar. Erken çocukluk döneminden itibaren bireylerde ekolojik bilincin oluşması, çevre okur-yazarlığının geliştirilmesi geleceğimiz ve sürdürülebilirlik açısından çok elzemdir. Bu da ancak öncelikle bu becerileri özümsemiş eğitimcilerle mümkün olabilir. Bu ödülün Cumhuriyetimizin 100. Yılına denk gelmesi beni ayrıca gururlandırmıştır. Giresun Üniversitesi ve şehrimiz zengin ekolojik yapısıyla bilim ve eğitimin ülkemizde mavi-yeşil doğayla buluştuğu şehirlerden biri olması nedeniyle sürdürülebilirlikte çıtayı daha da yükseğe taşımalıdır” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.