Engelsiz yaşam merkezi açılışa hazırlanıyor

Şenlikoğlu: “Engellilerimizin tüm ihtiyacına cevap verecek” dedi.

Engelsiz yaşam merkezi açılışa hazırlanıyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 14.04.2023
44
A+
A-

Engellilere yönelik yeni projeler üretmeye, onların hayatını kolaylaştırmak için mesai harcamaya devam eden Giresun Belediyesi engelliler özelinde yeni sosyal projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.

Bu kapsamdaki hizmetlerine bir yenisini daha ekleyen Giresun Belediyesi engelli bireyler arasında dostluğu pekiştirecek ve sosyal yaşamlarına katkı sunacak Engelsiz Yaşam Merkezi’ni hizmete açıyor.

Belediye tarafından Aksu Mahallesi Mehmet İzmen Caddesi 51 Nolu Sokak’ta bulunan 240 metrekarelik iki katlı binaya projelendirilen Engelsiz Yaşam Merkezi’nde başlatılan onarım ve düzenleme çalışmalarında sona gelindi.

İçerisinde psikolojik destek birimi, istihdam birimi, hukuk birimi, sağlık birimi, kütüphane, 2 adet el sanatlarına yönelik atölyeler, mutfak, yemekhane ve müzik atölyesi bulunan projeden özel gereksinimli kişiler faydalanacak.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, her zaman engelli bireylerin destekçisi olduklarının altını çizerek: “Engelsiz Yaşam Merkezi projemiz engelli kardeşlerimizin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte hazırlanıyor. Kardeşlerimiz merkezimizle birlikte sosyal hayatın içerisinde yer alacaklar. Projemizi engellilerimizin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde dizayn ettik. Burası tüm engelli bireylerin dost sohbetinde ve sosyal programlarda buluşmak için merkez noktası olacak. Şehrin genelinden engelliler bu çatı altında bir araya gelecek ve keyifli vakit geçirecekler” dedi.

REKLAM ALANI