Giresun OSB Projeleri Kacır’ın masasında

Giresun 1. Organize Sanayi Bölgesi ihtiyaçları başta olmak üzere talepleri yakından takip edeceğini kaydeden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, sanayi bölgeleri kalkınmanın en önemli merkezi olduğunu, Giresun’da kuruluşu tamamlanan bölgelerin ivedilikle faaliyete geçmesi, ayrıca planlama aşamasında olan Şebinkarahisar bölgesi organize sanayi bölgesi içinde kalkınma ajansının fizibilite raporunu beklendiklerini belirtti.

Giresun OSB Projeleri Kacır’ın masasında
REKLAM ALANI
Yayınlama: 18.11.2023
Düzenleme: 18.11.2023 10:38
170
A+
A-

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ve Meclis Başkanı Necmettin Şükrü Ataün, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’ı, Giresun Milletvekili Ali Temür’ün de yer aldığı heyetle ziyaret etti, ilimiz proje ve yatırım öncelikleri konusunda bilgi alış verişinde bulundu. Ziyaret kapsamında yapılan toplantıda Giresun’un doğu bölgelerine kuruluşu gerçekleştirilen Espiye-Tirebolu Organize Sanayi Bölgesi (3. OSB) ve Görele-Çavuşlu Organize Sanayi Bölgesi (4.OSB) yatırımları, ayrıca fizibilite çalışmaları devam eden Şebinkarahisar-Alucra-Çamoluk bölgesi 5. OSB yatırım süreci değerlendirildi.

Giresun TSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresun adına önemli bir toplantının oluşmasındaki katkıları vesilesiyle Giresun Milletvekili Ali Temür’e teşekkür etti.

Çakırmelikoğlu, “Giresun’un kalkınmasında 3. ve 4. sanayi bölgesi yatırımlarının faydalarını yakın zamanda göreceğiz. Bu kapsamda öncelikle kamulaştırma ve altyapı yatırımlarının 2024 yılı içinde mutlak başlatılması gerekmektedir. Ayrıca iç bölgelerimizin kalkınmasına 5. Organize Sanayi Bölgesi projesi de önemli fayda sağlayacaktır, bu projeye şuan ciddi bir talebin olduğunu görmekteyiz. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak sizlerin yatırım taleplerimize göstermiş olduğunuz hassasiyetler sonucu kurulan organize sanayi bölgelerimizde bacaların tütebilmesi adına 2024 yatırım programı bizler açısından kıymetlidir. Bu iki OSB faaliyete geçmesi halinde 10 bine yakın istihdam ile katma değer yaratan tesisleri içinde barındırmasını hedeflemekteyiz. Ayrıca Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde olan Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın (DOKAP) yürüttüğü Giresun yaylalarında imar planlarının düzenlenmesi ve yatırımcıya tahsis olanağı sağlayacak 1/1000 ölçekli haritaların hazırlanması adına sizlerin talimatları önem arz etmektedir” dedi.

 

REKLAM ALANI