Giresun’da kırsal kalkınmaya 97 milyonluk destek

Giresun’da toplam yatırım tutarı 97 milyon 632 bin lira olan 26 projenin imza töreni gerçekleştirildi.

Giresun’da kırsal kalkınmaya 97 milyonluk destek
REKLAM ALANI
Yayınlama: 30.05.2024
48
A+
A-

Valilik toplantı salonunda düzenlenen törene Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Vali Yardımcısı Davut Sinanoğlu, İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Angın ve yatırımcılar katıldı. Törende konuşan Vali Serdengeçti, kırsal kalkınma projelerinin kentin ekonomik ve sosyal gelişimine önemli katkılar sağladığını belirterek, Tarım ve Orman Bakanlığı’na teşekkür etti.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı’nın 15. etap hibe projeleri kapsamında onaylanan 26 projenin detayları açıklandı. Bu projelerin 12’si tarıma dayalı ekonomik yatırım, 14’ü ise kırsal altyapı yatırımlarından oluşuyor. Projeler arasında 7 fındık ve 2 çay işleme, 2 pestil köme imalatı ile güneş enerji sistemi projesi yer alırken, kırsal altyapı yatırımları kapsamında 7 fındık işleme, 3 ahır modernizasyonu, 2 arıcılık faaliyetleri ve 2 güneş enerji sistemi projesi bulunuyor.

Vali Serdengeçti, projelerin başarılı şekilde uygulanmasını dileyerek, emeği geçen tüm paydaşlara teşekkür etti. Bu projelerle Giresun’un kırsal kalkınma hedeflerine ulaşması bekleniyor.

REKLAM ALANI