GRÜAK, doğal afetlere hazır

Giresun Üniversitesi Afet ve Acil Durum Arama Kurtarma Birimi (GRÜAK) bilgilendirme toplantısı Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

GRÜAK, doğal afetlere hazır
REKLAM ALANI
Yayınlama: 01.03.2023
31
A+
A-

Toplantıya başkanlık yapan Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can, 6 Şubat’ta yaşanan ve 10 ilimizi etkileyen deprem felaketi sebebiyle büyük üzüntü içerisinde olduğunu belirtti.

Deprem felaketinde hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Rektör Can, “Giresun Üniversitesi ailesi olarak ilk andan itibaren çeşitli yardım çalışmaları ile deprem bölgesinde yaraların sarılması için bir nebze de olsa katkıda bulunmaya çaba gösterdik. Üniversite olarak hem topladığımız ayni yardımları bölgeye ulaştırdık hem de büyük çoğunluğu öğrencilerimizden oluşan seyyar mutfak ekibimizle yemek dağıtımında bulunduk. Üniversitemize deprem bölgesinde bulunan şehirlerden kayıtlı 2 bin 7 yüze yakın öğrencimiz var. Yakın zamanda hem Üniversite camiasından hem de şehir çapında valilik onaylı bir nakdi yardım kampanyası başlatmak istiyoruz. Bu bölgedeki öğrencilerimize her noktada destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Afet ve Acil Durum Arama Kurtarma Birimi yöneticisi Öğr. Gör. Ünver Akın ise, yaşanan deprem felaketinin arama kurtarmanın önemini herkese bir kez daha hatırlattığını vurgulayarak GRÜAK’ın iş ve işleyişinden, alt birimlerinden, yapılanmasından ve çok büyük önem taşıdığından kaydetti. Üniversite akademik, idari personeli, öğrenci ve mezunlarına gönüllük esasıyla kapıları açık olan GRÜAK’a katılmak için birim web sayfası üzerinde yer alan üyelik başvuru linkine tıklayarak çıkan formu doldurmak gerekiyor.

REKLAM ALANI