Hisarcıklıoğlu iş dünyası ile Giresun’da toplandı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Hisarcıklıoğlu iş dünyası ile Giresun’da toplandı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 20.03.2023
62
A+
A-

Oda Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyeleriyle bir araya gelen Hisarcıklıoğlu, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nın beş yıldızlı hizmet verdiğini, Paris ve Londra Odalarının hizmet standardı ile aynı olduğunu vurguladı.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “2017 yılında çıktığımız yolda bugün TOGG markası ile yapılamaz denilen Türkiye’nin yüzde yüz yerli otomobilini yaptık. Burada 365 Oda-Borsamızın emeği büyüktür. Bu vesileyle ilk otomobillerden biri de Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nın olacaktır” dedi.

Deprem süreci ve yardımlar hakkında da değerlendirmede bulunan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu;“Bölgede iş gücünü de kaybetmememiz lazım. Çünkü birçok yerde misafirperverlik yapılıyor ama esas olarak oradaki şehirlerin ekonomik canlılığını devam ettirmemiz gerekmektedir. Ayrıca normal hayatlarına dönebilmeleri için çadır ve konteynır, akabinde esas olarak depremzedelerin başlarını sokacağı evlere ihtiyaç vardır. Hep beraber el birliğiyle bu sürece destek olmalıyız, bizlerin vazifesi budur. Aynı zamanda söz konusu bölgeye yönelik  ‘tedarikçim deprem bölgesinden’ kampanyasını başlattık. Sanayicisin, aynı üretici İstanbul’da da var, deprem bölgesinde de var. Buradan al, orada çark dönsün. Biz birlik olduğumuz sürece kimse bileğimizi bükemez, el ele bu olumsuzluklarında mutlak üstesinden geleceğiz.” diye konuştu.

REKLAM ALANI