İkinci yarı çıta yükseltilecek!

Giresun’da, 2023-2024 Eğitim Öğretim 2. Yarıyılı öncesindeki İlçe Eğitim Müdürler Kurulu Toplantısı, İl Milli Eğitim Müdür Ertuğrul Tosunoğlu başkanlığında yapıldı.

İkinci yarı çıta yükseltilecek!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 31.01.2024
411
A+
A-

Geniş bir gündemde düzenlenen toplantıda öncelikli olarak, 2023-2024 eğitim öğretim 1. yarıyılının genel bir değerlendirmesini yapıldı. Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Tosunoğlu, ilçe milli eğitim müdürlerinden,  hedefler doğrultusunda başarıyı artırma eylem planı faaliyetlerinin titizlikle yürütülmesini, eğitim kurulları ve zümrelerin takvimi doğrultusunda yapılmasını, 2024 Yılı LGS ve YKS hazırlıklarına ağırlık verilerek branş öğretmenleriyle toplantılar yapılmasını, okullarımızda ve Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK)’larda; Bakanlığımızın https://eizleme.meb.gov.tr ve https://yardimcikaynaklar.meb.gov.tr internet adreslerinde aylık olarak yayımlanan soru paketlerinin, yardımcı kaynakların ve EBA içeriklerinin,  kullanımına ağırlık verilmesi, öğretmen ve öğrencilere gerekli bilgilendirme ve hatırlatmaların yapılmasını, öğrenciler tarafından güçlük çekilen kazanımların tespit ve telafisinin yapılmasını, süreçlerin takibinin ilçe müdürlerimiz tarafından hassasiyetle yapılmasını istedi.

Toplantının devamında ise öğrenci devamsızlığının azaltılması ile sürekli devamsız öğrencilerin eğitime kazandırılması için diğer kişi ve kurumlarla iş birliği yapılması, kaynaştırma öğrencileri, TÜBİTAK, TEKNOFEST, Gençlik, Erasmus vb. ulusal ve uluslararası projeler-yarışmalara başvuru ve katılımın artırılması, veli ve aile ziyaretleri gerçekleştirilmesi,  Dilimizin Zenginlikleri, Liselerde Bilim Uygulamaları ve Oku-Yorum Yazı-Yorum projelerinin faaliyetleri, 2. dönemde yapılacak Ortak Sınavlara dair hazırlıklar, belirli gün ve haftalara dair çalışmalar, okuma yazma ve diğer alanlardaki halk eğitimi kurslarına devam edilmesi, okul pansiyonlarının ve yemekhanelerinin durumu ve denetimi, Taşımalı Eğitim araçları ve yemeklerinin kontrol ve denetimleri, Özel okul servis araçlarının denetimleri, bağımlılıkla mücadele, şiddetin önlenmesi, iş sağlığı ve güvenliği, okullarda güvenli ortamın oluşturulması okul ve kurumlarımızca yürütülen bilimsel, sportif, sosyal ve kültürel etkinliklerle, çalıştay ve şenlikler başta olmak üzere eğitim öğretime dair birçok konuda önemli paylaşımlar yapılarak önemli hatırlatmalarda bulunuldu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.