İletişimsel dil öğretim metodlarını Avrupa’da gözlemledi

Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Erasmus+ Okul Eğitimi Akreditasyonu 2022-1-TR01-KA121-SCH-000062320 numaralı proje kapsamında ilimizde ki farklı okullardan 10 İngilizce öğretmeni Budapeşte’de İş Başı Gözlem (Job-Shadowing) faaliyetine katıldılar.

İletişimsel dil öğretim metodlarını Avrupa’da gözlemledi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 23.03.2023
33
A+
A-

Beş gün boyunca devam eden faaliyette öğretmenlerimiz Avrupa’da yabancı dil öğretimi ve öğrenimi ile ilgili bilgiler edinirken özellikle iletişimsel dil öğretimi (Communicative Language Teaching-CLT) metodunun uygulanmasını yerinde inceleme ve gözlemleme fırsatına sahip oldular. Ayrıca etkinliklere aktif katılım sağlayan öğretmenlerimiz ev sahibi kurum yabancı dil öğretmenleriyle tanışarak dil öğretimi konusunda fikir alışverişinde bulundular. Beş günlük faaliyetin son gününde ise ev sahibi kurum tarafından katılımcı öğretmenlerimizin katılım sertifikaları verildi. Erasmus+ Okul Eğitimi Akreditasyonu (KA121-SCH) Projemiz kapsamında akışlarımız devam edecek olup, toplamda 61 öğretmen ve öğrencimizin yurtdışı hareketliliklerine katılması planlanmakta.

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, “Erasmus+ programları kapsamında Müdürlük olarak yürüttüğümüz proje hareketliliklerine katılan öğretmen ve öğrencilerimizin farklı ülkelerdeki okulları ziyaret ederek elde ettiği deneyimlerin ve gözlemlerin, mesleki ve kişisel gelişimlerinde önemli bir yeri olduğunu, bu deneyim ve birikimlerin eğitim-öğretim sürecine yansımasının ilimizde var olan eğitim kalitesinin daha da gelişmesine katkı sağlayacağını” ifade etti.

REKLAM ALANI