Yöresel Ürünler Pazarı’nın üçüncüsü de hayata geçiyor

Üreticilerimiz rahat bir ortamda ev ekonomilerine katkı sağlayabilecek

Yöresel Ürünler Pazarı’nın üçüncüsü de hayata geçiyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 12.04.2023
47
A+
A-

Giresun Belediyesi tarafından yöresel ürünleriyle tarımsal ve hayvansal üretime destek veren kadınlar için kurulan Yöresel Ürünler Pazarı Projesi’nin üçüncüsü de hizmete giriyor.

Çınarlar Mahallesi ve Bulancak Durağı mevkiine hayata geçirilen Yöresel Ürünler Pazarlarının ardından Gaziler Mahallesi’nde de projelendirilen Yöresel Ürünler Pazarı da açılışa hazırlanıyor.

Çevre düzenlemesinde son rötuşları yapılan projenin Ramazan Bayramı sonrasında açılışının yapılması planlanıyor. 13 dükkandan oluşan Yöresel Ürünler Pazarı’nda yaklaşık 20 kadının satış yapabileceği bildirildi.

Modern bir mimari ile inşa edilen ve projenin hizmete girmesiyle birlikte sokaklarda satış yapmak durumunda kalan üreticilerimizin rahat ve modern bir pazar yerinde ürünlerini pazarlamaları ve ekonomiye kazandırılması hedefleniyor.

Kadın çiftçilerin bahçelerinde yetiştirdiği ve evlerinde hazırladığı ürünleri satışa sunabileceği yöresel ürünler pazarlarının sayısının daha da artırılmasının planlandığı belirtildi.

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından desteklenen ve Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamındaki ‘Üreten Kadın Güçlü Kadın’ projesi olan yöresel ürünler pazarı projelerini önemsediklerini vurgulayan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu: “Üçüncüsünü hayata geçireceğimiz yöresel ürün pazarımızda meyve ve sebze, süt ve süt ürünlerinin yanı sıra hediyelik eşyaların satışı yapılıyor. Satış birimlerini ziyaret eden misafirlerimiz doğal ürünleri, şehrimize özgü el emeği göz nuru sanat eserlerini ve hediyelik eşyaları da buradan temin edebilecekler. Biz üretecimizin her zaman yanındayız.” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI