14 İl’de çarpıcı operasyonlarla 34 şüpheliyi yakaladı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Giresun, Niğde, Osmaniye ve Zonguldak dahil 14 ilde düzenlenen operasyonlarda 34 şüpheliyi yakaladıklarını duyurdu.

14 İl’de çarpıcı operasyonlarla 34 şüpheliyi yakaladı!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 23.03.2024
21
A+
A-

“SİBERGÖZ-28” operasyonları kapsamında yapılan bu eş zamanlı operasyonlar, nitelikli dolandırıcılık, çevrimiçi çocuk istismarı ve yasa dışı bahis gibi suçlarla mücadelede önemli bir adımı temsil ediyor.

Bakan Yerlikaya, operasyonların detaylarını sosyal medya üzerinden paylaşarak, güvenlik güçlerinin suç ve suçlularla mücadeledeki kararlılığını vurguladı.

Operasyonlar sonucunda birçok dijital materyale el konulduğu ve şüphelilerin adli süreç başlatılmak üzere gözaltına alındığı belirtildi.

Bu başarılı operasyonlarla ilgili polis teşkilatını tebrik eden Bakan Yerlikaya, milletin dualarının güvenlik güçleriyle olduğunu ifade etti.

OPERASYONUN GİRESUN AYAĞI

Giresun İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu; Giresun merkezli İstanbul, İzmir, Ankara, Aydın, Denizli, Tokat, Van, Muğla ve Isparta’da düzenlenen operasyonlarda Sosyal medyada GSM abonelerine özel uygun kredi çekimi şeklinde oluşturulan sahte reklamları paylaşıp, yönlendirdikleri oltalama (phishing) siteleri üzerinden haksız kazanç sağlayarak “Nitelikli Dolandırıcılık” suçunu işledikleri tespit edilen 16 şüpheli yakalandı.

REKLAM ALANI