Çalışmalar bundan sonra vakıf çatısı altında yürütülecek

Harşit Savunmasının resmi devlet protokolüne geçirilmesi için yürütülen çalışmalar hızlandı.

Çalışmalar bundan sonra vakıf çatısı altında yürütülecek
REKLAM ALANI
Yayınlama: 20.11.2023
39
A+
A-

AK Parti Giresun Milletvekili Nazım Elmas’ın koordinatörlüğünde, Eski Orman Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkaya, Orman Bölge Müdürü Ahmet Ulukan, Eski Orman Bölge Müdürü Ahmet Güneş, Bölge Müdür Yardımcısı İbrahim Ethem Gürsoy’un nezaretlerinde Harşit Savunması Vakfı kurulması için oluşturulan mütevelli heyet ilk toplantısını yaptı.

Harşit Savunması Vakfının kurulması ile birlikte; Giresun Orman Bölge Müdürlüğü’nün Tirebolu-Doğankent karayolu üzerinde Kuşkaya mevkiinde inşaatını devam ettirdiği “Harşit Savunması Mesire Alanının ” sorumluluğunun da  bu vakıf kuruluşuna devredilmesi planlanıyor. Vakıf mütevelli heyeti ilk toplantısını Giresun Orman Bölge Müdürlüğü sosyal tesislerinde gerçekleştirdi. Harşit Savunması Vakfı’nın bu ilk kuruluş toplantısında, Vakıf Senedinin hükümleri kesinleştirilerek, kuruluş çalışmalarına katılacak mütevelli heyet üyeleri belirlendi. Genel merkezinin Giresun merkez ilçede olması kararlaştırılan Vakfın, 2023 yılı bitmeden kuruluş dilekçesini Vakıflar Genel Müdürlüğüne vermesi bekleniyor.

Milletvekili Elmas, Harşit Savunması için şimdiye kadar birbirinden ayrı bir şekilde yürütülen çalışmaların bundan sonra, Harşıt Savunması Vakfı çatısı altında yürütüleceğini belirterek, nihayi hedeflerinin Harşit Savunması şehitlerinin her yıl devlet protokolü ile anılması, belli merkezlere şehitler anıtı dikilmesi ve Savunma Müzesi oluşturulması olduğunu söyledi.

Mütevelli heyet adına konuşan Mustafa Özkaya ise, ecdadımızın hatırasını gerektiği gibi yad edememenin büyük bir eksiklik olduğunu, geç de olsa bu eksikliği en iyi şekilde gidermek için hızla çalışacaklarını ve yürütülecek faaliyetlerin Vakıf çatısı altında gerçekleşecek olmasının, sonuç alma ve sürdürülebilirlik açısından büyük bir avantaj sağlayacağını dile getirdi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.